Чи підлягає застосуванню норма «24 години» при встановленні факту недостовірності інформації?

Володимир Маркович
366
31 Грудня 2021
Чи підлягає застосуванню норма «24 години» при встановленні факту недостовірності інформації?
366
31 Грудня 2021

Питання читача

  • Доброго дня! Цікавить таке питання. Тендерну пропозицію було відхилено замовником на підставі зазначення у тендерній пропозиції недостовірної інформації, хоча ця інформація стосувалася кваліфікаційних критеріїв. Оскільки це була інформація, яка стосувалася кваліфікаційних критеріїв, то чи був зобов’язаний замовник надати нам можливість усунути невідповідності згідно з нормою про 24 години? Чи міг він одразу відхиляти нашу тендерну пропозицію?

Відповідь

  • Добрий день! Згідно зі статтею 31 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) замовник відхиляє тендерну пропозицію із зазначенням аргументації в електронній системі закупівель у разі, зокрема, якщо учасник процедури закупівлі зазначив у тендерній пропозиції недостовірну інформацію, що є суттєвою при визначенні результатів процедури закупівлі, яку замовником виявлено згідно з частиною 15 статті 29 цього Закону.

Так, замовник має право звернутися за підтвердженням інформації, наданої учасником, до органів державної влади, підприємств, установ, організацій відповідно до їх компетенції.

У разі отримання достовірної інформації про невідповідність переможця процедури закупівлі вимогам кваліфікаційних критеріїв, підставам, установленим частиною 1 статті 17 цього Закону, або факту зазначення у тендерній пропозиції будь-якої недостовірної інформації, що є суттєвою при визначенні результатів процедури закупівлі, замовник відхиляє тендерну пропозицію такого учасника.

Водночас відповідно до частини 16 статті 29 Закону, якщо замовником під час розгляду тендерної пропозиції...

24 години - другий шанс на перемогу

Усе про максимально ефективне застосування механізму «24 години» та досягнення перемоги