Зразки документів для укладення «прямого» договору у разі нагальної потреби з ТОВ «ГК “Нафтогаз Трейдинг”»

Ганна Довгая
690
26 Жовтня 2021
Зразки документів для укладення «прямого» договору у разі нагальної потреби з ТОВ «ГК “Нафтогаз Трейдинг”»
690
26 Жовтня 2021

З цієї статті ви дізнаєтесь, як у разі нагальної потреби, а саме: відсутності природного газу, укласти «прямий» договір з ТОВ «ГК “Нафтогаз Трейдинг”».

«Буква закону»

Відповідно до абзацу 2 пункту 3 частини 7 статті 3 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) придбання замовником товарів, робіт і послуг, вартість яких дорівнює або перевищує 50 тисяч гривень та є меншою за вартість, що встановлена у пунктах 1 та 2 частини 1 цієї статті, здійснюється без застосування порядку проведення спрощених закупівель, встановленого цим Законом, у разі якщо існує нагальна потреба у здійсненні закупівлі у зв’язку із виникненням об’єктивних обставин, що унеможливлюють дотримання замовниками строків для проведення спрощеної закупівлі.

З цієї норми випливає, що укласти «прямий» договір на підставі абзацу 2 пункту 3 частини 7 статті 3 Закону можна за таких умов:

  1. вартість предмета закупівлі дорівнює або перевищує 50 тисяч гривень та є меншою за вартість, що встановлена у пунктах 1 та 2 частини 1 статті 3, тобто вартісні межі передбачені саме для спрощеної закупівлі;
  2. нагальна потреба зумовлена об’єктивними обставинами, через які замовник не може провести спрощену закупівлю. При цьому, що таке «об’єктивні обставини», чи що може вважатись об’єктивними обставинами, Закон не говорить.

Крім того, замовник зобов’язаний у...

Тендерний комітет/уповноважена особа

Публікації, тематикою яких є особливості організації закупівельної діяльності замовника