Уповноважена особа та КЕП. Що не варто забувати замовнику

Редакція
6897
12 Січня 2022
Уповноважена особа та КЕП. Що не варто забувати замовнику
6897
12 Січня 2022

Закупівельній спільноті добре відомо, що тендерні комітети можуть працювати тільки до 31.12.2021, а з 01.01.2022 відповідальною за організацію та проведення процедури закупівлі / спрощеної закупівлі є уповноважена особа. Щоб належно здійснювати свої повноваження, уповноважена особа повинна відповідати певним умовам. Такі умови було детально розглянуто у статті «5 умов, яким повинна відповідати УО, щоб працювати з закупівлями». Однією з таких обов’язкових умов є наявність в уповноваженої особи кваліфікованого електронного підпису (далі — КЕП). Тому нагадаєм­о найважливіші моменти щодо КЕП, про які не варто забувати замовникам.

Відповідно до пункту 3 Порядку розміщення інформації про публічні закупівлі, затвердженого наказом Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України від 11.06.2020 № 1082, розміщення інформації в електронній системі закупівель здійснюється замовником / ЦЗО / учасником / постачальником / органом оскарження / органами державного фінансового контролю шляхом заповнення електронних полів, визначених адміністратором і реалізованих в електронній системі закупівель. Після внесення інформації в електронні поля на неї накладається КЕП посадової особи. Отже, уповноважена особа повинна використовувати виключно КЕП.

КЕП, який використовує уповноважена особа, повинен бути робочим (виданим на фізичну особу, яка працює в юридичній особі). Згідно з Порядком використання електронних довірчих послуг в органах державної влади, органах місцевого самоврядування, підприємствах, установах та організаціях державної форми власності № 749 від 19.09.2018 у кваліфікованому сертифікаті відкритого ключа підписувача додатково до ідентифікаційних даних фізичної особи, яка є працівником державної установи, зазначаються ідентифікаційні дані відповідної державної установи (найменування та ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств та організацій України).

При цьому уповноважена особа не може використовувати КЕП, який виготовлений для фізичної особи в приватному порядку, оскільки в такому випадку фізична особа буде діяти не від імені свого роботодавця, а від власного імені. Адже згідно з Цивільним кодексом України встановлено, що не є представником особа, яка хоч і діє в чужих інтересах, але від власного імені. Тому документ, підписаний приватним КЕП уповноваженої особи, не буде вважатись підписаним від замовника.

Також радимо замовникам пам’ятати, що у випадку перебування уповноваженої особи у відпустці чи на лікарняному її обов’язки виконуються іншим працівником, який набуває усіх прав та обов’язків особи, яку він заміщає, а тому особа, що заміщує уповноважену, повинна мати власний КЕП.

Більше статей за темою на порталі RADNUK.COM.UA:

Уповноважена особа

Публікації, тематикою яких є особливості організації закупівельної діяльності замовника

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО