Приклад протокольного рішення про застосування мультилотової закупівлі

Ганна Довгая
440
11 Жовтня 2021
Приклад протокольного рішення про застосування мультилотової закупівлі
440
11 Жовтня 2021

Замовники в межах єдиної процедури закупівлі мають право визначити окремі частини предмета закупівлі, тим самим сформувати лоти.

Відповідно до пункту 39 частини 1 статті 1 Закону України «Про публічні закупівлі» частина предмета закупівлі (лот) — визначена замовником частина товарів, робіт чи послуг, на яку в межах єдиної процедури закупівлі / спрощеної закупівлі учасникам дозволяється подавати тендерні пропозиції / пропозиції або пропозиції на переговорах у разі застосування переговорної процедури закупівлі.

Приємною перевагою застосування мультилотової закупівлі є те, що якщо учасник став переможцем в усіх лотах або декількох, у замовника є змога укласти з ним один загальний договір про закупівлю, об’єднавши лоти (відповідно до абзацу 4 частини 15 статті 29 Закону) та передбачивши таку можливість у тендерній документації / оголошенні про проведення спрощеної закупівлі. Але завантажувати договір про закупівлю в електронну систему необхідно на кожен лот окремо. Аналогічної позиції дотримується й Мінекономіки у рекомендаційному листі від 02.08.2017 № 3304-06/26774-06.

Зважаючи, що Закон не визначає такого окремого виду закупівель, як «мультилотова», замовник лише в електронній системі закупівель при оголошенні процедури закупівлі / спрощеної закупівлі ставить відмітку (наприклад, Рис. 1) про застосування мультилотової закупівлі. Також про це варто потурбуватися, зокрема, під час формування протоколу про оголошення процедури...

Уповноважена особа

Публікації, тематикою яких є особливості організації закупівельної діяльності замовника