Протокол відміни запиту ціни пропозицій

Ганна Довгая
7636
12 Липня 2021
Протокол відміни запиту ціни пропозицій
7636
12 Липня 2021

Відповідно до пункту 56 постанови Кабміну від 14.09.2020 № 822 «Про затвердження Порядку формування та використання електронного каталогу» (далі — Порядок) визначено, що у разі здійснення закупівлі товару, вартість якого дорівнює або перевищує 50 тис. грн та є меншою ніж 200 тис. грн (звичайний замовник), для замовників, визначених пунктами 1–3 частини 1 статті 2 Закону, та меншою ніж 1 млн грн для замовників, визначених пунктом 4 частини 1 статті 2 Закону (монополісти), замовник здійснює відбір постачальника шляхом запиту ціни пропозицій постачальників.

Виокремимо три важливі «фішки» запиту ціни пропозиції:

  1. замовнику не потрібно завантажувати до оголошення запиту ціни пропозицій жодних документів. Уся необхідна інформація надається шляхом заповнення електронних полів. Повідомлення про запит ціни пропозицій надсилається електронною системою закупівель через електронний каталог постачальникам (пункт 57 Порядку);
  2. замовник не зможе самостійно дискваліфікувати постачальників, адже вони вже пройшли відбір та були кваліфіковані;
  3. замовник може відмінити замовлення / запит ціни пропозицій до укладення договору про закупівлю. Інформація про відміну замовлення / запиту ціни пропозицій замовником оприлюднюється в електронній системі закупівель протягом одного робочого дня з дня прийняття такого рішення (пункт 65 Порядку).

Бувають випадки, коли переможець відбору погодився підписати договір про закупівлю, але замовник розуміє, що його технічна специфікація не відповідає усім вимогам до предмета закупівлі. Наприклад, як ми наводили у статті «Спрощена закупівля чи запит ціни пропозицій: практична сторона та плюси / мінуси», коли було виявлено, що серед вісьмох наданих пропозицій було запропоновано досить широкий асортимент товарів, які є аналогічними (подібними) тому товару, у профілі якого замовник створював запит ціни пропозицій, проте жоден із учасників не запропонував потрібний замовнику моноблок Acer Aspire C24-865 (DQ.BBUME.004), оскільки еквівалентність товарів визначається адміністратором електронного каталогу, а не замовником. Прикро, але за таких умов замовники найчастіше відміняють запит ціни пропозицій.

Тому фахівці групи компаній «Радник» пропонують до використання розроблений протокол відміни запиту ціни пропозицій.

Протокол відміни запиту ціни пропозицій

Протокольне рішення (протокол) №____
уповноваженої особи
____________________________________________
(найменування замовника)
 
 
_______________                                                                                                                           «__» _______  20__ року
(місце складення)
 
Порядок денний:
1.       Про прийняття рішення про відміну запиту ціни пропозицій щодо закупівлі _________________________(зазначити назву предмета закупівлі), _________ (зазначити код за Єдиним закупівельним словником) за ДК 021:2015 Єдиного закупівельного словника (далі — Закупівля)відповідно до Порядку формування та використання електронного каталогу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14.09.2020 № 822 (далі — Порядок № 822).
2.       Про оприлюднення інформації про відміну запиту ціни пропозицій в електронній системі закупівель.
 
Під час розгляду першого питання порядку денного:
Пунктом 65 Порядку № 822 встановлено, що замовник може відмінити запит ціни пропозицій до укладення договору про закупівлю.
Враховуючи те, що під час проведення запиту ціни пропозицій щодо Закупівлі ______ (зазначити причину відміни запиту ціни пропозицій, наприклад: переможцем відбору запропоновано для постачання товар, технічні характеристики якого не відповідають наявним потребам замовника / у замовника відсутня подальша потреба у закупівлі товару / скорочено видатки на здійснення закупівлі товарів / переможець відбору відмовився від підписання договору / інша причина)_______  та наявний факт неукладення договору про закупівлю із переможцем відбору, потрібно прийняти рішення про відміну запиту ціни пропозицій щодо Закупівлі.
 
Під час розгляду другого питання порядку денного:
Пунктом 65 Порядку № 822 встановлено, що інформація про відміну запиту ціни пропозицій замовником оприлюднюється в електронній системі закупівель протягом одного робочого дня з дня прийняття такого рішення. Отже, потрібно прийняти рішення про оприлюднення  інформації про відміну запиту ціни пропозицій щодо Закупівлі (у вигляді цього протоколу) в електронній системі закупівель протягом одного робочого дня з дня прийняття цього рішення.
На виконання процитованих норм Порядку № 822 я, Уповноважена особа ___(ПІП)___,
 
ВИРІШИВ / ВИРІШИЛА:
1.     Відмінити запит ціни пропозицій щодо Закупівлі відповідно до пункту 65 Порядку № 822.
2.     Оприлюднити інформацію про відміну запиту ціни пропозицій щодо Закупівлі (у вигляді цього протоколу) в електронній системі закупівель протягом одного робочого дня з дня прийняття цього рішення.
 
 
Уповноважена особа
_______________________ ________________ _____________
(найменування замовника) підпис, м.п. (ініціали та прізвище УО)
 

Про запит ціни пропозицій читайте на порталі RADNUK.COM.UA в таких статтях:

Також зверніть увагу на такі публікації:

Уповноважена особа

Публікації, тематикою яких є особливості організації закупівельної діяльності замовника

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО