Переможець запиту ціни пропозицій підтвердив замовника, але не виходить на зв’язок: дії замовника

Ганна Довгая
531
26 Липня 2021
Переможець запиту ціни пропозицій підтвердив замовника, але не виходить на зв’язок: дії замовника
531
26 Липня 2021

Буває, проводиш закупівлю через електронний каталог шляхом запиту ціни пропозицій, а переможець відбору вчасно підтверджує замовлення, але після цього чомусь «морозиться». Сумно, але що робити замовнику? Найчастіше таку закупівлю відміняють. Який документ необхідно підготувати замовнику та на якій підставі ґрунтується така позиція, розповідаємо далі.


Відповідно до пункту 56 Порядку формування та використання електронного каталогу, затвердженого постановою Кабміну від 14.09.2020 № 822 (далі — Порядок), визначено, що у разі здійснення закупівлі товару, вартість якого дорівнює або перевищує 50 тис. грн та є меншою, ніж 200 тис. грн (звичайний замовник), для замовників, визначених пунктами 13 частини 1 статті 2 Закону, та меншою, ніж 1 млн грн для замовників, визначених пунктом 4 частини 1 статті 2 Закону (монополісти), замовник здійснює відбір постачальника шляхом запиту ціни пропозицій постачальників.

Положення Порядку та Закону України «Про публічні закупівлі» не передбачають правомірної можливості замовника відхилити / дискваліфікувати переможця відбору.

Відповідно до пункту 65 Порядку замовник може відмінити запит ціни пропозицій до укладення договору про закупівлю. Інформація про відміну запиту ціни пропозицій замовником оприлюднюється в електронній системі закупівель протягом одного робочого дня з дня прийняття такого рішення. Завантажити приклад протоколу щодо відміни запиту ціни пропозицій можна на порталі

Уповноважена особа

Публікації, тематикою яких є особливості організації закупівельної діяльності замовника