Переможець запиту ціни пропозицій підтвердив замовника, але не виходить на зв’язок: дії замовника

Ганна Довгая
2535
26 Липня 2021
Переможець запиту ціни пропозицій підтвердив замовника, але не виходить на зв’язок: дії замовника
2535
26 Липня 2021

Буває, проводиш закупівлю через електронний каталог шляхом запиту ціни пропозицій, а переможець відбору вчасно підтверджує замовлення, але після цього чомусь «морозиться». Сумно, але що робити замовнику? Найчастіше таку закупівлю відміняють. Який документ необхідно підготувати замовнику та на якій підставі ґрунтується така позиція, розповідаємо далі.


Відповідно до пункту 56 Порядку формування та використання електронного каталогу, затвердженого постановою Кабміну від 14.09.2020 № 822 (далі — Порядок), визначено, що у разі здійснення закупівлі товару, вартість якого дорівнює або перевищує 50 тис. грн та є меншою, ніж 200 тис. грн (звичайний замовник), для замовників, визначених пунктами 13 частини 1 статті 2 Закону, та меншою, ніж 1 млн грн для замовників, визначених пунктом 4 частини 1 статті 2 Закону (монополісти), замовник здійснює відбір постачальника шляхом запиту ціни пропозицій постачальників.

Положення Порядку та Закону України «Про публічні закупівлі» не передбачають правомірної можливості замовника відхилити / дискваліфікувати переможця відбору.

Відповідно до пункту 65 Порядку замовник може відмінити запит ціни пропозицій до укладення договору про закупівлю. Інформація про відміну запиту ціни пропозицій замовником оприлюднюється в електронній системі закупівель протягом одного робочого дня з дня прийняття такого рішення. Завантажити приклад протоколу щодо відміни запиту ціни пропозицій можна на порталі RADNUK.COM.UA у статті «Протокол відміни запиту ціни пропозицій».  

При цьому ані Закон України «Про публічні закупівлі», ані Порядок не наділяють замовника правом відхилити / дискваліфікувати переможця відбору. Порядок дозволяє замовнику саме відмінити запит ціни пропозицій. Тому додатково сформуємо приклад протоколу відміни запиту ціни пропозицій у зв’язку з непідписанням договору про закупівлю переможцем відбору.

Приклад протоколу відміни запиту ціни пропозицій
у зв’язку з непідписанням договору про закупівлю

Протокольне рішення (протокол) №____
уповноваженої особи
____________________________________________
(найменування замовника)
 
 
_______________                                                                                                                           «__» _______  20__ року
(місце складення)
 
Порядок денний:
1.       Про прийняття рішення про відміну запиту ціни пропозицій щодо закупівлі _________________________(зазначити назву предмета закупівлі), _________ (зазначити код за Єдиним закупівельним словником) за ДК 021:2015 Єдиного закупівельного словника (далі — Закупівля)відповідно до Порядку формування та використання електронного каталогу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14.09.2020 № 822 (далі — Порядок № 822).
2.       Про оприлюднення інформації про відміну запиту ціни пропозицій в електронній системі закупівель.
 
Під час розгляду першого питання порядку денного:
Закупівля зареєстрована за ідентифікатором: _______(зазначити ідентифікатор закупівлі в електронній системі закупівель).
 
Пунктом 65 Порядку № 822 встановлено, що замовник може відмінити запит ціни пропозицій до укладення договору про закупівлю. Під час проведення запиту ціни пропозицій щодо Закупівлі переможець відбору відмовився від підписання договору про закупівлю, що підтверджується _______ (наприклад, зазначити номер листа переможця відбору про відмову від підписання / лист замовника до переможця відбору щодо підписання договору про закупівлю, інший варіант). У зв’язку з наявним фактом неукладення договору про закупівлю із переможцем відбору з вини останнього, потрібно прийняти рішення про відміну запиту ціни пропозицій щодо Закупівлі.
 
Під час розгляду другого питання порядку денного:
 
Пунктом 65 Порядку № 822 встановлено, що інформація про відміну запиту ціни пропозицій замовником оприлюднюється в електронній системі закупівель протягом одного робочого дня з дня прийняття такого рішення. Отже, потрібно прийняти рішення про оприлюднення інформації про відміну запиту ціни пропозицій щодо Закупівлі (у вигляді цього протоколу) в електронній системі закупівель протягом одного робочого дня з дня прийняття цього рішення.
 
На виконання процитованих норм Порядку № 822 я, Уповноважена особа ___(ПІП)___,
 
ВИРІШИВ / ВИРІШИЛА:
1.     Відмінити запит ціни пропозицій щодо Закупівлі відповідно до пункту 65 Порядку № 822.
2.     Оприлюднити інформацію про відміну запиту ціни пропозицій щодо Закупівлі (у вигляді цього протоколу) в електронній системі закупівель протягом одного робочого дня з дня прийняття цього рішення.
 
 
Уповноважена особа
_______________________ ________________ _____________
(найменування замовника) підпис, м. п. (ініціали та прізвище УО)

Висновок

У разі відмови переможця відбору від підписання договору про закупівлю замовник приймає рішення про відміну запиту ціни пропозицій шляхом формування протоколу. В описі конкретної підстави про відміну запиту ціни пропозицій замовник може зазначити, що «…переможець відбору відмовився від підписання договору про закупівлю, що підтверджується…». Після цього закупівля набуває статусу «Закупівля не відбулась». 

До речі, з 26.06.2021 вступив у дію ряд змін до Закону України «Про публічні закупівлі», зокрема змінилась форма звіту про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи. Які ще форми зазнали змін, дивіться на порталі RADNUK.COM.UA у статті «Оновлюємо документи для проведення закупівель з 26.06.2021».

Для тих, хто постійно користується ProZorro Market, підготовлено обов’язкові для прочитання статті:

Уповноважена особа

Публікації, тематикою яких є особливості організації закупівельної діяльності замовника

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО