Найголовніше за тиждень (до 15.12.2023)

Лілія Груздо
966
16 Грудня 2023
Найголовніше за тиждень (до 15.12.2023)
966
16 Грудня 2023

Фахівці порталу Радник продовжують шукати відповіді на важливі питання, які виникають у наших читачів під час здійснення закупівель. Пропонуємо матеріали цього тижня, які можуть бути корисними для вашої роботи та допоможуть бути в курсі останніх тенденцій у галузі публічних закупівель.

  • Пунктом 14 Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Уряду від 12.10.2022 № 1178 (далі — Особливості), встановлено, що закупівля відповідно до цих особливостей здійснюється замовником на підставі наявної потреби або в разі планової потреби наступного року (планових потреб наступних періодів). Запланована закупівля включається до річного плану закупівель замовника відповідно до статті 4 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон). Отже, складання річного плану та внесення змін до нього є передумовою здійснення закупівель і передує їх проведенню. Як організувати планування закупівель, розглянули у статті «Плануємо закупівлі на 2024 рік вже зараз + приклади протоколів», де також розмістили необхідні приклади документів.
  • Пунктом 19 Особливостей встановлено, що істотні умови договору про закупівлю, укладеного відповідно до пунктів 10 і 13 (крім підпункту 13 пункту 13) Особливостей, не можуть змінюватися після його підписання до виконання зобов’язань сторонами в повному обсязі, крім випадків, передбачених даним пунктом. Думку Мінекономіки про необхідність прописувати в будь-якому договорі про закупівлю всі підпункти 1–9 пункту 19 Особливостей розглянули у статті «Мінекономіки про зазначення всіх випадків для зміни істотних умов договору».
  • Відповідно до пункту 54 Особливостей замовник має право внести зміни до тендерної документації з власної ініціативи або в разі усунення порушень вимог законодавства у сфері публічних закупівель, викладених у висновку органу державного фінансового контролю відповідно до статті 8 Закону, або за результатами звернень, або на підставі рішення органу оскарження. Як правильно вносити зміни до тендерної документації, яку інформацію оприлюднювати в електронній системі та які документи готувати, розглянули у статті «Як внести зміни до тендерної документації: роз’яснюємо ключові моменти».
  • Державна казначейська служба України (далі — Казначейство) повідомляє, що відповідно до Регламенту роботи органів Державної казначейської служби України у період завершення бюджетного 2023 року та початку 2024 року, затвердженого наказом Казначейства від 27.11.2023 № 299, останнім днем проведення платежів за видатками клієнтів органів Казначейства в бюджетному 2023 році є 27.12.2023. У статті «27.12.2023 — останній день проведення платежів Казначейством» розглянули умови завершення бюджетного року.
  • Положення частини 9 статті 41 Закону, яка застосовується в Особливостях, передбачає, що в разі закінчення строку дії договору про закупівлю, виконання договору про закупівлю або його розірвання замовник обов’язково оприлюднює звіт про виконання договору про закупівлю. Більшість договорів про закупівлю завершуються 31.12.2023. Важливо не пропустити строки та прозвітувати про виконання договору про закупівлю вчасно. У статті «Останній день для оприлюднення звіту про виконання договору про закупівлю — 26.01.2024» прорахували дедлайн для звітування про виконання договору про закупівлю.

Наостанок зазначимо, що передплатники порталу мають можливість завантажити зразки документів, зокрема шпаргалку УО щодо продовження договору в обсязі, що не перевищує 20 відсотків суми, визначеної в початковому договорі про закупівлю.

Воєнний стан

Публікації, що розкривають специфіку закупівель під час воєнного стану

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО