Найголовніше за тиждень (до 03.01.2025)

Катерина Плашенко
243
4 Січня 2025
Найголовніше за тиждень (до 03.01.2025)
243
4 Січня 2025

Попри новорічні свята, група компаній «Радник» активно працювала, і тепер пропонує вам для ознайомлення найважливіші матеріали тижня. У них поговоримо про те, чи потрібно накладати КЕП на файли з договором у машиночитаному форматі; про нові тарифи на послуги постачальника «останньої надії», постачальників універсальних послуг та на послуги з розподілу електричної енергії з 01.01.2025. Читайте про те, як наразі повинні звітувати про закупівлі господарські товариства, враховуючи вимоги закупівельного законодавства та вимоги частини 2 статті 79 ГКУ. Поговоримо також про аудит закупівель у військових частинах та вияснимо, чи потрібен окремий рядок річного плану в разі продовження договору в обсязі до 20 % суми початкового договору.

  • Нещодавно замовників зобов’язано розміщувати в електронній системі закупівель певні документи в машиночитаному форматі, а саме договір про закупівлю, всі додатки та зміни до нього, документи, що містять інформацію про ціни на матеріальні ресурси тощо. Чи необхідно використовувати КЕП на таких документах? У статті «КЕП на машиночитані документи: чи змінює це сам документ?» доходимо висновку, що використання КЕП у системі Prozorro здійснюється для фіксації дій конкретної уповноваженої особи, інформації та документів, що вона розміщує в системі. При цьому накладання КЕП не змінює суті документів, що оприлюднюються в системі, тому додатково накладати КЕП на файли з договором у машиночитаному форматі замовникам не потрібно.
  • Замовникам доцільно звернути увагу на нові тарифи на послуги постачальника «останньої надії», послуги постачальників універсальних послуг та на послуги з розподілу електричної енергії з 01.01.2025 та врахувати їх під час здійснення закупівель електричної енергії. Детально — у матеріалах «Тариф на послуги постачальника „останньої надії“ на січень-2025», «Тариф НКРЕКП на послуги постачальників універсальних послуг з 01.01.2025 та з 01.07.2025» та «Тарифи на послуги з розподілу електричної енергії на 2025 рік».
  • Господарському товариству, державна частка у статутному капіталі якого перевищує 50 відсотків, його дочірнім підприємствам, а також підприємствам, господарським товариствам, у статутному капіталі яких 50 і більше відсотків належить господарському товариству, державна частка у статутному капіталі якого перевищує 50 відсотків, у разі здійснення ними закупівель та за умови, що вартість предмета закупівлі дорівнює або перевищує межі, визначені Законом України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон), варто дотримуватися законодавства у сфері публічних закупівель з урахуванням особливостей на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та, відповідно, звітувати про закупівлі згідно з вимогами Закону з урахуванням Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, що затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 № 1178 (далі — Особливості). Більше — у статті «Оприлюднення звіту про укладення договору про закупівлю».
  • Головною метою проведення аудиту військових частин є не лише виявлення порушень, а й удосконалення процесу закупівель для мінімізації ризиків у майбутньому. Це досягається через: розробку чітких внутрішніх регламентів для військових частин; навчання відповідальних осіб із використанням реальних прикладів; запровадження прозорих механізмів контролю на всіх етапах закупівель. Аудити спрямовані не на виявлення максимальної кількості порушень, а на надання рекомендацій для покращення процесів та запобігання неефективному або незаконному використанню коштів. Детальніше читайте у статті «Аудит закупівель у військових частинах: критерії перевірки».
  • Багатьох замовників цікавить питання: чи потрібно створювати окремий рядок річного плану, якщо договір продовжується на 20 %? Ні, окремий рядок річного плану не потрібен, оскільки продовження дії договору про закупівлю в обсязі, що не перевищує 20 % суми початкового договору, не є новою та запланованою закупівлею, а є процесом внесенням змін до істотних умов договору про закупівлю, що передбачений підпунктом 8 пункту 19 Особливостей, частиною 6 статті 41 Закону. Тобто закупівля вже відбулася та завершилася укладанням договору про закупівлю. Детальніше — у статті «Чи потрібен окремий рядок річного плану в разі продовження договору в обсязі до 20 % суми початкового договору».

За нагоди скористайтеся шпаргалкою уповноваженої особи щодо (не)опублікування додаткових угод.

Уповноважена особа

Публікації, тематикою яких є особливості організації закупівельної діяльності замовника

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО