Вимога щодо недопустимості залучення учасником субпідрядника/співвиконавця є дискримінаційною?

Наталія Чабан
1120
3 Вересня 2020
Вимога щодо недопустимості залучення учасником субпідрядника/співвиконавця є дискримінаційною?
1120
3 Вересня 2020

Чинною редакцією Закону розширено можливості щодо співвиконавців/субпідрядників, зокрема,  якщо для закупівлі робіт або послуг замовник встановлює кваліфікаційний критерій (наявність обладнання, матеріально-технічної бази та технологій та/або наявність працівників, які мають необхідні знання та досвід), учасник може для підтвердження своєї відповідності даному критерію залучити потужності інших суб’єктів господарювання як субпідрядників/співвиконавців. Проте, як діяти учаснику, якщо однією із вимог у тендерній документації на закупівлю робіт та послуг зазначено недопустимість залучення учасником субпідрядника/співвиконавця.

Нова редакція Закону надає учасникам ширші правові можливості для залучення субпідрядників/співвиконавців до виконання робіт / надання послуг, у тому числі з метою підтвердження відповідності кваліфікаційним критеріям. Водночас Закон визначає і додаткові вимоги до субпідрядників/співвиконавців, які залучаються учасником у цих випадках, зокрема, щодо їх перевірки на відсутність підстав для відмови в участі у процедурі закупівлі.

Проте, як діяти учаснику, якщо замовником під час формування умов тендерної документації встановлено вимоги щодо недопущення при виконанні робіт / послуг залучення учасником потужностей інших суб’єктів господарювання як субпідрядників/співвиконавців. Чи розглядатиметься дана вимога як дискримінаційна по відношенню до учасника?

Відповідь на це питання отримуємо із листа-відповіді Мінекономіки № 1666/2020.

Так, на  електронний запит від Регіональної філія “Одеська залізниця” АТ “Укрзалізниця”:  «Чи вважається, відповідно до вимог Закону в...

Тендерна документація

Публікації, що стосуються будь-яких питань розроблення, наповнення, зміни, оприлюднення, специфіки тендерної документації та ін.