Підступні поняття «категорія гаранта, принципала, бенефіціара» – поради та приклад вимоги

Наталія Чабан
400
25 Квітня 2021
Підступні поняття «категорія гаранта, принципала, бенефіціара» – поради та приклад вимоги
400
25 Квітня 2021

Категорія гаранта, принципала, бенефіціара — одна зі складових вимоги до забезпечення тендерної пропозиції / пропозиції, поняття яких нечітко визначене законодавством. Така вимога є не тільки бажанням замовника мати гарантію того, що учасник не відмовиться від тендерної пропозиції, а й упевненістю у своєчасному підписанні договору про закупівлю (особливо це актуально для закупівель на значні суми). Тож для тих замовників, що вирішили не нехтувати цим правом та включають відповідні вимоги до тендерної документації, та учасників, які беруть участь у даних тендерах, пропонуємо позицію Мінекономіки з цього питання, аби зиск від такого забезпечення не став примарним, а сприяв досягненню бажаного результату для обох сторін.

Пунктом 10 частини 1 статті 1 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) передбачено, що забезпечення тендерної пропозиції / пропозиції — надання забезпечення виконання зобов’язань учасником перед замовником, що виникли у зв’язку з поданням тендерної пропозиції / пропозиції, у вигляді такого забезпечення, як гарантія.

Довгоочікувані форму та Вимоги до забезпечення тендерної пропозиції / пропозиції затверджено наказом Мінекономіки від 14.12.2020 № 2628 (далі — Наказ), який набрав чинності 19.03.2021. Саме з цієї дати вказаний документ підлягає обов’язковому застосуванню у сфері закупівель як замовниками й учасниками, так і гарантами. Як встановлювати вимоги...

Тендерна документація

Публікації, що стосуються будь-яких питань розроблення, наповнення, зміни, оприлюднення, специфіки тендерної документації та ін.

  Приєднуйся до авторів
  load
  Реєстрація
  Вітаємо!
  Реєстрація пройшла успішно
  В особистий кабінет
  load
  Відновлення паролю
  Вітаємо!
  Реєстрація пройшла успішно
  Вітаємо!
  Тепер ви підписані на інформаційну розсилку Радника у сфері публічних закупівель