Неможливе — можливо! Відхилення за відсутність права підпису

Наталія Чабан
1155
29 Жовтня 2020
СПЕЦВИПУСК
Неможливе — можливо! Відхилення за відсутність права підпису
1155
29 Жовтня 2020

Стати переможцем закупівлі ще не означає отримати контракт, тому переможцю процедур закупівель варто бути уважним на цій стадії, аби уникнути відхилення, а замовнику — адміністративного правопорушення за невідхилення тендерних пропозицій, які підлягали відхиленню відповідно до Закону «Про публічні закупівлі» (далі- Закон).

Перелік підстав, за яких Закон зобов’язує замовника відхилити переможця, визначено пунктом 3 частини 1 статті 31 Закону. Зважте: даний перелік — вичерпний і є імперативною нормою Закону. Відповідно до частини 2 статті 41 Закону переможець процедури закупівлі під час укладення договору про закупівлю повинен надати: 1) відповідну інформацію про право підписання договору про закупівлю; 2) копію ліцензії або документа дозвільного характеру (у разі їх наявності) на провадження певного виду господарської діяльності, якщо отримання дозволу або ліцензії на провадження такого виду діяльності передбачено законом та в разі якщо про це було зазначено в тендерній документації / оголошенні про проведення спрощеної закупівлі чи вимагалося замовником під час переговорів у разі застосування переговорної процедури закупівлі.

Водночас статтею 31 Закону не передбачено правових підстав для відхилення переможця в разі невиконання частини 2 статті 41 Закону в частині ненадання переможцем процедури закупівлі інформації про право підписання договору про закупівлю під час укладення договору про закупівлю.

Враховуючи викладене та для розуміння того, які мають...

Тендерна документація

Публікації, що стосуються будь-яких питань розроблення, наповнення, зміни, оприлюднення, специфіки тендерної документації та ін.