КЕП для учасника-нерезидента

Наталія Заєць
1097
25 Вересня 2020
КЕП для учасника-нерезидента
1097
25 Вересня 2020

Електронний підпис став невід’ємною частиною користування електронною системою закупівель. Вимога тендерної документації, що зобов’язувала учасників накладати електронний підпис на тендерну пропозицію, доволі звична, хоч і не всі замовники її встановлювали. Проте з того часу, як вийшов наказ Мінекономіки від 11.06.2020 № 1082 «Про затвердження Порядку розміщення інформації про публічні закупівлі» (далі — Порядок розміщення), така вимога стала обов’язковою як для замовників, так і для учасників.

КЕП — це вимога?

Порядок розміщення визначає процедуру розміщення інформації про публічні закупівлі, яку оприлюднюють на вебпорталі Уповноваженого органу у складі електронної системи закупівель (далі — вебпортал), подання інформації, документів, звернень та скарг, одержання повідомлень через електронну систему закупівель.

Головна вимога Порядку розміщення, що стосується нашої теми, — це те, що після внесення інформації в електронні поля на неї накладають кваліфікований електронний підпис (КЕП) посадової особи. Інформація, яку заповнюють в електронних полях, може відображатися на вебпорталі у вигляді документа, доступного для друку.

Що таке КЕП, як його отримують і як накладають, читайте на порталі RADNUK.COM.UA у статтях «Як і хто має застосовувати КЕП?» та «Способи підписання документів за допомогою КЕП».

Порядок отримання КЕП нерезидентом

Отримати послуги електронного цифрового підпису фізична або юридична особа може в одному з акредитованих центрів сертифікації ключів (АЦСК). Відповідно до...

Тендерна документація

Публікації, що стосуються будь-яких питань розроблення, наповнення, зміни, оприлюднення, специфіки тендерної документації та ін.