Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 16 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) замовники на підтвердження кваліфікаційних критеріїв процедури закупівлі можуть встановити такий критерій, як «наявність в учасника процедури закупівлі обладнання, матеріально-технічної бази та технологій». Як ми бачимо, до кваліфікаційного критерію додали вимогу щодо наявності в учасника певних технологій.
Поняття «технології» Законом про публічні не визначено, натомість, відповідно до Закону України «Про державне регулювання діяльності у сфері трансферу технологій», технологія — результат науково-технічної діяльності, сукупність систематизованих наукових знань, технічних, організаційних та інших рішень про перелік, строк, порядок та послідовність виконання операцій, процесу виробництва та/або реалізації і зберігання продукції, надання послуг.
Це означає, що в разі обрання відповідного кваліфікаційного критерію замовник повинен встановити вимогу щодо наявності в учасника певної технології виробництва та/або реалізації того чи іншого товару, або технології виконання робіт. Документом, який підтверджує застосування певної технології, може бути сертифікат або свідоцтво або патент або договір між власником певної технології, а також тим, хто може її використовувати або інший документ.
Отже. при встановлені вимог для підтвердження наявності матеріально-технічної бази та технологій, слід звертати увагу на логічну достатність (щодо якості та кількості) такої бази під конкретні предмети закупівель.
Додатково повідомляємо, що дане питання було детально розкрито на порталі RADNUK.COM.UA в статті:
- «Матеріально-технічна база. Як правильно користуватися цим кваліфікаційним критерієм?»;
- «Технічний паспорт як альтернатива»;
- «Технології — окрема чи загальна умова кваліфікаційного критерію?».
Додатково пропонуємо переглянути вебінар на тему: Кваліфікаційні критерії за статтею 16 Закону України «Про публічні закупівлі»