Варіації річного плану закупівель на прикладі майданчика Zakupki.Prom

Олександр Наріжний
1373
4 Квітня 2023
Варіації річного плану закупівель на прикладі майданчика Zakupki.Prom
1373
4 Квітня 2023

Залежно від того, в якому статусі знаходиться річний план, з ним можна виконувати ті чи інші дії. На прикладі майданчика Zakupki.prom розглянемо, які статуси річного плану існують.

Статус: «Очікує підпису»

План у статусі «Очікує підпису» знаходиться, коли ви заповнили всі електронні поля, зберегли інформацію, але ще не скористались електронним підписом. На цьому етапі план можна підписати або редагувати. Для редагування буде доступне будь-яке електронне поле, у тому числі вид закупівлі і код ДК 021:2015.

Хоча план ще не підтверджений електронним підписом, на цьому етапі він уже з’являється в публічному доступі на вебпорталі Prozorro. Повністю видалити його неможливо. Проте, як було сказано вище, в такому плані можна редагувати будь-які поля.

Тому, якщо ви внесли його помилково, можете переробити його на будь-який актуальний рядок річного плану. Після збереження нових даних інформація на вебпорталі оновиться.

Також варто зауважити, що хоч непідписаний план і має ідентифікатор (UA-P-202…), його ще не можна зв’язати із закупівлею.

Статус: «Запланований»

План набуває статусу «Запланований» одразу після накладання електронного підпису. Аналогічно до попереднього пункту, в цьому статусі ви можете редагувати будь-які електронні поля. Після редагування потрібно буде повторно скористатись електронним підписом.

Плани у статусі «Запланований» уже можна зв’язувати із закупівлею. Для цього на сторінці плану потрібно натиснути кнопку «Створити закупівлю». Або скопіювати ідентифікатор плану (UA-P-20…) і вручну вставити його під час оголошення закупівлі.

Статус: «Оголошено тендер»

Статусу «Оголошено тендер» план набуває тоді, коли його «зв’язали» з якоюсь закупівлею. Будь-які дії (редагування, скасування тощо) з планом у такому статусі неможливі.

Також перевести план у статус «Оголошено тендер» можна не зв’язуючи його із закупівлею. Це можна зробити, якщо на сторінці плану натиснути кнопку «Завершити»:

Ця опція може бути корисною для закупівель без використання електронної системи з очікуваною вартістю до 50 тисяч грн (див. «Алгоритм здійснення закупівель без використання електронної системи до 50 тис. грн (з 25.02.2023)»).

Нагадаємо, що такі закупівлі обов’язково вносяться до річного плану. Відповідно до пункту 11 Особливостей у разі здійснення закупівлі, вартість якої є меншою, ніж 50 тис. грн, без використання електронної системи закупівель замовник не оприлюднює в електронній системі закупівель звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель (див. «Чи буде порушенням після 25.02.2023 оприлюднювати звіт про договір без ЕСЗ за договором до 50 тис. грн?»).

Але якщо є потреба якось позначити плани, по яких уже були укладені договори, ви можете скористатися кнопкою «Завершити». Звертаємо увагу, що ця дія необов’язкова. Якщо ви залишите план до закупівель з вартістю менше 50 тис. грн у статусі «Запланований», це не може вважатись порушенням (див. «Шпаргалка уповноваженої особи замовника про адміністративну відповідальність»).

Статус: «Скасований»

Також план на будь-якому етапі, крім планів у статусі «Оголошено тендер», можна скасувати. Для цього потрібно натиснути відповідну кнопку:

Після натиснення кнопки «Скасувати» необхідно заповнити текстом пояснення і зберегти. Електронний підпис накладати не потрібно.

Після цього план переходить у статус «Скасований». Будь-які подальші дії з таким планом неможливі.

Отже, до річного плану замовник вносить усі заплановані закупівлі. При цьому план в електронній системі може мати такі статуси: «Очікує підпису», «Запланований», «Оголошено тендер», «Скасований». Кожен з цих етапів може містити свої особливості, про які ми згадали у цій статті.

Також нагадуємо, що ви можете завантажити Шпаргалку для ведення річного плану / договорів та переглянути до нього інструкцію:

Технічна реалізація Прозорро для замовників

Поступово наближаючись до повної електронізації українських публічних закупівель, у замовників та учасників можуть виникати безліч запитань, зокрема щодо технічної реалізації нововведень на акредитованих майданчиках. Саме висвітленню цієї теми присвячений даний розділ.

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО