Технічне оновлення електронної системи закупівель

Ганна Довгая
1461
29 Червня 2021
Технічне оновлення електронної системи закупівель
1461
29 Червня 2021

Відповідно до вимог наказу Мінекономіки від 11.06.2020 № 1082 «Про затвердження Порядку розміщення інформації про публічні закупівлі» (далі — Порядок розміщення), враховуючи лист Мінекономіки від 03.09.2020 № 3304-04/53972-06 щодо визначення предмета закупівлі та розміщення інформації в електронній системі закупівель під час унесення інформації щодо предмета закупівлі, в окремих електронних полях має міститися інформація щодо назви товару чи послуги кожної номенклатурної позиції предмета закупівлі; коду товару чи послуги, визначеного згідно з Єдиним закупівельним словником, що найбільше відповідає назві номенклатурної позиції предмета закупівлі, зокрема, в:

  • оголошенні про проведення спрощеної закупівлі;
  • оголошенні про проведення закупівлі для укладення рамкової угоди;
  • оголошенні про проведення відкритих торгів;
  • оголошенні про проведення конкурентного діалогу;
  • оголошенні про проведення торгів з обмеженою участю;
  • повідомленні про намір укласти договір про закупівлю за результатами застосування переговорної процедури закупівлі.

Ще донедавна замовники, виконуючи норми Порядку розміщення, при оголошенні процедур закупівель / спрощених закупівель зазначали номенклатурні позиції закупівлі в розділі «Товари, роботи та послуги» у рядку «Конкретна назва закупівлі» за відповідним кодом ДК 021:2015 від 4 до 8 знака, як зазначено, наприклад, на Рис. 1.

Рис.1

Станом на червень 2021 року можемо побачити адаптацію електронної системи закупівель до нормативно-правових актів в частині відповідності полів (Рис. 2).

Рис.2

Зважайте, що частиною 1 статті 4 Закону України «Про публічні закупівлі» зазначено, що закупівля здійснюється відповідно до річного плану. Відповідно, можна зробити висновок, що предмет закупівлі в річному плані, далі в оголошенні про проведення спрощеної закупівлі / процедури закупівлі, потім у повідомленні про намір укласти договір про закупівлю, договорі про закупівлю й у звітах повинен бути однаковий.

Добірка на порталі RADNUK.COM.UA щодо номенклатурних позицій:

Технічна реалізація Прозорро для замовників

Поступово наближаючись до повної електронізації українських публічних закупівель, у замовників та учасників можуть виникати безліч запитань, зокрема щодо технічної реалізації нововведень на акредитованих майданчиках. Саме висвітленню цієї теми присвячений даний розділ.

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО