Полонський районний суд Хмельницької області, справа № 681/1442/20 Постанова від 02.12.2020 року
Обставини справи
Під час укладання та внесення змін до договору про закупівлю дизельного палива за кодом національного класифікатора України Єдиний закупівельний словник ДК 021:2015: 09130000-9 — Нафта і дистиляти встановлено, що КП «Б» додатковою угодою внесено зміни до істотних умов договору про закупівлю.
Відповідно до пункту 2 частини 5 статті 41 Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-УІІІ (у редакції від 19.04.2020 (далі — Закон)) істотні умови договору про закупівлю не можуть змінюватися після його підписання до виконання зобов’язань сторонами в повному обсязі, крім випадків: збільшення ціни за одиницю товару до 10 відсотків пропорційно збільшенню ціни такого товару на ринку в разі коливання ціни такого товару на ринку за умови, що така зміна не призведе до збільшення суми, визначеної в договорі про закупівлю, — не частіше ніж один раз на 90 днів з моменту підписання договору про закупівлю. Обмеження щодо строків зміни ціни за одиницю товару не застосовується у випадках зміни умов договору про закупівлю бензину та дизельного пального, газу та електричної енергії.
На запит органу державного фінансового контролю щодо надання пояснень ОСОБА_1 оприлюднено висновки Сумської торгово-промислової палати від 07.07.2020 № ПД-43, від 09.07.2020 № ЦД-46, згідно з якими ціна дизельного палива на ринку за відповідний проміжок часу зросла на 1,85 %–1,98 %. При цьому додатковою угодою ціну за 1 літр дизельного палива збільшено на 8,99 %. ОСОБА_1 в ході моніторингу не підтвердила обґрунтування, на підставі якого було збільшено розмір вартості одиниці дизпалива понад 8 відсотків від ціни товару, визначеної в Договорі № 80.
Позиція суду
У судовому засіданні ОСОБА_1 вину визнала. Обираючи вид стягнення, суддя враховує характер вчиненого правопорушення, наслідки, що настали, бере до уваги відсутність заподіяння правопорушенням державним інтересам та інтересам інших осіб шкоди, ступінь вини ОСОБА_1, сімейний та майновий стан, відсутність обставин, які обтяжують відповідальність, суддя вважає вчинене адміністративне правопорушення малозначним, а тому знаходить за можливе застосувати положення статті 22 КУпАП та звільнити ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності.
Суд постановив ОСОБА_1 звільнити від адміністративної відповідальності за вчинене нею правопорушення, передбачене частиною 1 статті 16414 КУпАП, і обмежитись усним зауваженням, а провадження у справі закрити.
Більше про особливості внесення змін до договору про закупівлю — на порталі RADNUK.COM.UA у статті «Вісім важливих підстав для зміни істотних умов договору про закупівлю».