Строки проведення моніторингу процедур закупівель

Редакція
3874
5 Березня 2021
Строки проведення моніторингу процедур закупівель
3874
5 Березня 2021

Відповідно до пункту 14 частини 1 статті 1 Закону України «Про публічні закупівлі» моніторинг процедури закупівлі — аналіз дотримання замовником законодавства у сфері публічних закупівель під час проведення процедури закупівлі, укладення договору про закупівлю та протягом його дії з метою запобігання порушенням законодавства у сфері публічних закупівель.

Зважаючи, що від моніторингу, котрий проводить Держаудитслужба, ніхто не застрахований, вартує завжди під рукою тримати основні строки проведення моніторингу процедур закупівель (Таблиця).

Таблиця

Етап проведення моніторингу процедури закупівлі

Строки

Оприлюднення рішення про початок моніторингу

2 робочі дні з дня прийняття рішення.

Проведення моніторингу

не більше 15 робочих днів з наступного робочого дня від дати оприлюднення повідомлення про початок моніторингу процедури закупівлі в електронній системі закупівель.

Запит про надання пояснень щодо рішень та дій замовника

замовник надає відповідь протягом 3 робочих днів з дня оприлюднення запиту про надання пояснень.

Висновок за результатами моніторингу

протягом 3 робочих днів з дня його складання.

Одноразове звернення до аудиторів за роз’ясненнями щодо змісту висновку за результатом моніторингу

протягом 3 робочих днів з дня оприлюднення висновку.

Оскарження висновку моніторингу до суду

протягом 10 робочих днів з дня оприлюднення висновку, про що повідомляє в електронній системі закупівель наступного робочого дня з дня оскарження висновку до суду.

 

Також замовник зазначає в електронній системі закупівель про відкриття провадження у справі протягом наступного робочого дня з дня отримання інформації про відкриття такого провадження та номер такого провадження.

Варто зауважити, що статтею 16414 КУпАП за неоприлюднення або порушення строків оприлюднення інформації про закупівлі передбачена відповідальність на службових, посадових, уповноважених осіб замовника в розмірі 1 700 грн. За ті самі дії,  вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню, — 3 400 грн.

Наостанок, як нам каже стаття «Помилки замовників при оскарженні висновків ДАСУ», Законом про закупівлі передбачено, що обмін інформацією між представниками органу державного фінансового контролю та замовником (запит про надання пояснень, відповідь на нього, пояснення, що надаються замовником із власної ініціативи) здійснюється в електронному вигляді через електронну систему закупівель.

Відповідно до частини 10 статті 8 Закону в разі незгоди замовника з інформацією, викладеною у висновку, він має право оскаржити висновок до суду протягом 10 робочих днів з дня його оприлюднення, про що зазначається в електронній системі закупівель протягом наступного робочого дня з дня оскарження висновку до суду. Замовник зазначає в електронній системі закупівель про відкриття провадження у справі протягом наступного робочого дня з дня отримання інформації про відкриття такого провадження та номер такого провадження. Де знайти інформацію про відкриття провадження, а також його номер, читайте на порталі RADNUK.COM.UA у статті «Швидкий помічник для виконання вимог статті 8 Закону».

Строки в публічних закупівлях

Усі закупівельні строки в одному місці

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО