Штрафні санкції в договорі про закупівлю та їх правильне застосування в разі порушень

Ірина Кепич
432
20 Травня 2021
Штрафні санкції в договорі про закупівлю та їх правильне застосування в разі порушень
432
20 Травня 2021

Договір про закупівлю укладають друзі, а порушують — вороги.

І. Кепич

Оголошення пандемії та, як її наслідок, карантинні заходи в Україні стали справжнім випробуванням не лише для нашої держави, але й для світової спільноти в цілому. З огляду на зменшення ділової активності внаслідок введення цілого комплексу обмежень виконання на належному рівні взятих на себе зобов’язань є суттєво ускладненим, а інколи й неможливим. Далеко не в останню чергу це стосується й договірних відносин.

Замовники, не бажаючи нести додаткові витрати на судові провадження, усе частіше намагаються зосередитися на правильному складенні проєкту договору про закупівлю, який є запорукою спокою.

Порушення порядку складання та реєстрації податкових накладних

З огляду на зацікавленість податковими органами діяльністю бізнесу, усе частіше в проєкті договорів про закупівлю прописують відповідальність за порушення порядку складання та реєстрації податкових накладних. Про останні зміни щодо складання податкових накладних читайте на порталі RBB.RADNYK.UA в статті «ПДВ-зміни: оновлено податкові накладні».

Передбачення відповідальності за порушення порядку складання та реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних пов’язане з можливістю включення суми ПДВ до складу податкового кредиту виключно за умови складення та реєстрації податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Разом з цим пунктом 198.6 статті 198 Податкового кодексу України...

Замовникам

Публікації, які стосуються сфери публічних (державних) закупівель від «А» до «Я» згруповані відповідно до специфіки