Що робити з діючими закупівлями під час воєнного стану?

Редакція
5669
28 Лютого 2022
Що робити з діючими закупівлями під час воєнного стану?
5669
28 Лютого 2022

Чимало закупівель наразі на етапі кваліфікації учасників або ж укладання договору про закупівлю. Проте враховуючи ситуацію, яка склалася в нашій державі, головним для всіх є зберегти здоров’я та життя своїх рідних та своє. Проте багато закупівельників звертаються із запитаннями: як діяти із закупівлями, які оголошені та перебувають на етапі «період уточнення» або «подання тендерних пропозицій»; що робити, якщо закупівля на етапі кваліфікації та завершується відповідний строк, передбачений Законом України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон), закінчується строк для укладення договору про закупівлю, які наші дії? Тож у цьому матеріалі надамо відповіді на всі запитання щодо діючих закупівель.

Відповідь на перше запитання для кожного виду закупівлі своя. Тож розділимо її по видах закупівель.

Відкриті торги та / або «євроторги» на етапі «період уточнення» або «подання тендерних пропозицій»

У цьому разі є два варіанти дій.

Варіант № 1. Пунктом 1 частини 5 статті 32 Закону передбачено, що замовник має право визнати тендер таким, що не відбувся, якщо здійснення закупівлі стало неможливим внаслідок дії непереборної сили.

Згідно з частиною 2 статті 141 Закону України «Про торгово-промислові палати в Україні» форс-мажорними обставинами (обставинами непереборної сили) є надзвичайні та невідворотні обставини, що об’єктивно унеможливлюють виконання зобов’язань, передбачених умовами договору (контракту, угоди тощо), обов’язків згідно із...

Замовникам

Публікації, які стосуються сфери публічних (державних) закупівель від «А» до «Я» згруповані відповідно до специфіки