Забезпечення робіт матеріальними ресурсами може бути покладено як на замовника, так і на підрядника, чи ні?

Любава Стефанюк
1291
16 Травня 2022
Забезпечення робіт матеріальними ресурсами може бути покладено як на замовника, так і на підрядника, чи ні?
1291
16 Травня 2022

У статті «Дві сторони закупівельників: ті, що здійснюють закупівлі за Законом, та ті, що закуповують згідно з Постановою № 169» ми з’ясували, що в період воєнного стану в Україні деякі замовники проводять публічні закупівлі згідно з Законом України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон), а деякі — згідно з постановою від 28.02.2022 № 169. Тож, якщо ви проводите публічні закупівлі згідно з Законом, засновник ПП «Центр публічних закупівель «Тендер-Експерт», юрист, тренер, практик Любава Стефанюк у цій статті розповість про закупівлю робіт, а саме їх забезпечення матеріальними ресурсами, що може бути покладено як на замовника, так і на підрядника.

Нерідко до кошторисної вартості об’єкта включається вартість обладнання, меблів та інвентарю, які підлягають встановленню вже після повного завершення об’єкта. При цьому підрядники, буває, купують його ще з коштів, наданих їм авансом, що може призводити до ситуацій, коли об’єкт ще не завершений, а придбане для встановлення обладнання вже припадає пилом на складі. Окрім того, закупівельна вартість чи якісні характеристики купленого підрядником обладнання часто відрізняються від тих, на які міг би розраховувати замовник, якщо б самостійно зайнявся придбанням такого обладнання.

Та чи є у замовника право придбати обладнання, що входить до кошторисної вартості об’єкта будівництва, окремо від закупівлі будівельних робіт? Проаналізуємо далі у статті.

Визначаємо предмет закупівлі правильно

...
Закупівля робіт

Публікації, тематикою яких особливості здійснення закупівель робіт