Один у полі не воїн, або Залучення консультантів для проведення закупівель робіт

Любава Стефанюк
1111
14 Січня 2022
Один у полі не воїн, або Залучення консультантів для проведення закупівель робіт
1111
14 Січня 2022

Усі ми знаємо, що весь тягар проведення закупівель, як і вся відповідальність за їх результати, з початку січня 2022 року остаточно ліг на плечі виключно уповноважених осіб замовника.

На жаль, у більшості замовників немає можливості прийняти кількох уповноважених осіб і розділити сферу їхньої відповідальності за закупівлю різних категорій предметів закупівель, а отже, з великою ймовірністю одній і тій же уповноваженій особі доведеться закуповувати весь спектр найрізноманітніших товарів, робіт і послуг — від продуктів харчування до робіт з будівництва.

При цьому очевидно, що більшість уповноважених осіб не можуть бути експертами в кон’юнктурі ринку, у чинних стандартах та технічних умовах, специфічних вимогах та особливостях укладення договорів усіх можливих предметів закупівель одночасно.

Тому для якісного проведення закупівель такій уповноваженій особі здебільшого не обійтися без сторонньої експертної підтримки.

У цій статті розглянемо варіанти отримання уповноваженою особою консультативної допомоги при проведенні одного з найбільш специфічних видів закупівель — закупівлі робіт.

Для початку приймемо як аксіому, що відповідальною за організацію та проведення процедури закупівлі / спрощеної закупівлі наразі може бути виключно уповноважена особа (з 01.01.2022), і можливість делегування своїх функцій будь-якій іншій особі чи організації, як і перекладення відповідальності за прийняті нею рішення, законодавство не передбачає. 

Проте, проаналізувавши нормативні вимоги щодо роботи уповноваженої особи, можна дійти...

Закупівля робіт

Публікації, тематикою яких особливості здійснення закупівель робіт