ДАБІ ліквідовано, замість нього тепер ДІАМ

Редакція
1520
16 Вересня 2021
ДАБІ ліквідовано, замість нього тепер ДІАМ
1520
16 Вересня 2021

13.03.2020 урядом розпочато реформування у сфері державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду, зокрема ліквідовано Державну архітектурно-будівельну інспекцію України до утворення Державної інспекції містобудування України (яка наразі теж ліквідована постановою від 23.12.2020 № 1340 «Деякі питання функціонування органів архітектурно-будівельного контролю та нагляду»), одночасно затверджено у новій редакції Положення про Державну архітектурно-будівельну інспекцію України. 

06.04.2021 набула чинності постанова Кабміну від 29.03.2021 № 303 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо удосконалення діяльності органів державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду», за якою встановлено, що Державна архітектурно-будівельна інспекція продовжує здійснювати повноваження та функції до завершення здійснення заходів з утворення Державної інспекції архітектури та містобудування.

При цьому Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов повідомив, що:

«15 вересня 2021 року ДАБІ (Державна архітектурно-будівельна інспекція) — вона ж ГАСИ, вона ж ГАСК — припинила своє існування. Усі 100 % штату буде звільнено, відповідне рішення прийнято Урядом. Жоден співробітник ДАБІ не працює у новоствореній ДІАМ (Державна інспекція архітектури та містобудування) <…>

Вже діє Єдина державна електронна система у сфері будівництва, яка максимально мінімізує контакти між учасниками процесу. Завдяки цій системі процеси будівництва ведуться чітко та прозоро. В основу містобудівної реформи покладено дві ключові тези: лібералізація певних процесів будівництва та, з іншого боку, криміналізація відповідальності за порушення. <…>».

Зазначимо, що реформа містобудівної галузі базується на трьох основних принципах: децентралізації, цифровізації та відповідальності.

Олексій Чернишов на офіційному вебсайті Міністерства висловив сподівання, що буде розпочата нова епоха в галузі містобудування, без корупції, без перешкод для бізнесу, без незаконних забудов. З електронними послугами, прозорими регулюваннями та доброчесними працівниками. Крім того, Урядовий портал окремо наголосив на тому, що ДІАМ — це не заміна ДАБІ, а повноцінний новий орган з відмінною структурою, повноваженнями, а головне — принципами роботи. Це один із важливих кроків реформування цілої галузі, яка протягом останніх років потерпала від корупції.

На власній сторінці Facebook Олексій Чернишов зауважив, що ДІАМ — це:

  • абсолютно новий професійний склад співробітників;
  • мінімізовано людський фактор у роботі;
  • відкритість перед учасниками будівельного ринку;
  • цифровізація процесу отримання дозволів, що нівелює корупційні ризики;
  • у ДІАМ рішення про необхідність проведення перевірок прийматиме не чиновник, а система.

Також зазначено, що в рамках реформи розширено повноваження органів місцевого самоврядування в питанні контролю над процесом будівництва. Плюс буде запроваджено адміністративну та кримінальну відповідальність, зокрема фізичних осіб, за  правопорушення в цій сфері.

Нова команда юристів, будівельників, інженерів, архітекторів ДІАМ запевняє, що виправдає кредит довіри та буде працювати прозоро, доброчесно та відповідально.

 Додатково читайте на порталі RADNUK.COM.UA: Держархбудінспекція з 18.03.2020 не є органом ліцензування. Хто видає ліцензії на будівництво?

Закупівля робіт

Публікації, тематикою яких особливості здійснення закупівель робіт