Потреба на перший квартал 2023 року в природному газі складає 150 тис. грн, але річна потреба набагато більша: який вид закупівлі вибрати?

Крістіна Бєлякова
1956
14 Жовтня 2022
Потреба на перший квартал 2023 року в природному газі складає 150 тис. грн, але річна потреба набагато більша: який вид закупівлі вибрати?
1956
14 Жовтня 2022

Питання передплатника порталу Радник:

  • Добрий день. Плануємо укладати договір на природний газ з ТОВ «ГК „Нафтогаз Трейдинг“». Наша потреба на 2023 рік (січень — грудень) буде більше ніж 200 тисяч, і це буде процедура відкриті торги. На період січень — березень — 150 тис. Виникає питання: треба оголошувати відкриті торги на 150 тис., бо річна потреба більше ніж 200 тис., чи спрощену?

Відповідь експерта з закупівель.

  • Вітаємо. Відповідно до частини 10 статті 3 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) замовник не має права ділити предмет закупівлі на частини з метою уникнення проведення процедури відкритих торгів / спрощених закупівель або застосування цього Закону, зокрема положень частини 3 статті 10 цього Закону.

Отже, якщо ви станом на 12.10.2022 плануєте проводити закупівлю за Законом, і річна потреба перевищує 200 000 грн, то рекомендуємо проводити відкриті торги.

Про це ми розповідали в матеріалі «Відповіді на чотири гарячі запитання щодо договірних зобов’язань з ТОВ «ГК „Нафтогаз Трейдинг“». Замовнику навіть під час закупівлі на перший квартал 2023 року варто враховувати необхідний обсяг постачання на рік та вибрати вид для закупівлі газу на період з 01.01.2023 по 31.03.2023 з огляду на річну суму закупівлі за таким предметом.

Пам’ятка: не забувайте дотримуватись вимог постанови Уряду від 11.10.2016 № 710, тому використовуйте Приклад обґрунтування технічних та якісних характеристик закупівлі, розміру бюджетного призначення, очікуваної вартості предмета закупівлі – Природний газ (Нафтогаз).

Враховуємо можливе прийняття Особливостей

Станом на 12.10.2022 уже більше місяця спільнота сфери публічних закупівель обговорює проєкт постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України “Про публічні закупівлі”, на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування» (далі — Особливості), який Мінекономіки опублікувало для обговорення за посиланням.

Особливостями, зокрема, передбачені нові пороги для здійснення закупівель, зокрема відкриті торги за Особливостями стартують з порогової межі 100 тис. грн. Орієнтовну табличку з вартісними межами ми наводили в статті «Планування закупівель „за Особливостями“».

Тому після набуття чинності Особливостями буде інакший алгоритм проведення відкритих торгів. Слідкуйте за змінами разом із порталом RADNUK.COM.UA, щоб бути в курсі усіх змін у закупівельному світі!

Нагадаємо, що на порталі ми розробили велику кількість зразків документів, зокрема для закупівель під час воєнного стану, де окремо згрупували документи по закупівлі природного газу. У цьому розділі вам доступні для завантаження різні зразки документів з даної теми від провідних експертів з питань публічних закупівель з метою економії вашого дорогоцінного часу та сил:

Природний газ

Публікації, тематикою яких є особливості організації закупівель природного газу

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО