Витяг з реєстру платників ПДВ як інформація, що міститься у відкритих єдиних державних реєстрах

Ганна Довгая
3578
1 Лютого 2021
Витяг з реєстру платників ПДВ як інформація, що міститься у відкритих єдиних державних реєстрах
3578
1 Лютого 2021
Рішення АМКУ № 512-р/пк-пз від 14.01.2021, оголошення № UA-2020-12-02-005353-b

Підстава відхилення

Відповідно до протоколу засідання тендерного комітету від 19.12.2020 № 37 підставою відхилення пропозиції скаржника було наступне: «У складі пропозиції учасника надано файл “уставные_баланс.pdf”, який містить лише копію свідоцтва платника ПДВ, однак не містить витягу з реєстру платників ПДВ та відповідного пояснення з посиланням на норми діючого законодавства, які містять обґрунтування підстав ненадання вказаного документа. У зв’язку із зміною місцезнаходження юридичної особи мало місце внесення відповідних змін до установчих документів, що мали бути відображені у новому витязі з реєстру платників податку на додану вартість, який не було надано».

Позиція скаржника

З огляду на те, що замовник може перевірити самостійно інформацію щодо статусу платника податку, зазначена підстава для відхилення з приводу ненадання витягу з реєстру платників ПДВ є надуманою і невиправданою.

На виконання даної вимоги ТОВ «А» у складі пропозиції надало свідоцтво платника ПДВ, яким повністю підтвердило статус платника податку на додану вартість. Крім цього, у складі пропозиції ТОВ «А» надало гарантійний лист від 03.12.2020 № 7, в якому ТОВ «А» повідомляє про ненадання витягу з реєстру платників ПДВ.

Позиція Органу оскарження

Відповідно до пункту 1 розділу ІІІ документації пропозиція повинна складатися, зокрема, зісвідоцтва платника ПДВ,витягу з реєстру платників ПДВ або свідоцтва платника єдиного податку, витягу з реєстру платників єдиного податку (у разі ненадання хоча б одного з документів, визначених у цьому пункті, учасник має надати пояснення з посиланням на норми діючого законодавства, які містять обґрунтування підстав ненадання вказаних документів).

У складі пропозиції скаржника містяться наступні документи, зокрема:

  • свідоцтво № 200032903 про реєстрацію платника податку на додану вартість;
  • гарантійний лист від 03.12.2020 № 7, у якому зазначено:«Даним листом за закупівлею “Капітальний ремонт (термомодернізація) будівлі Добропільської ЗОШ І-ІІІ ступенів в с. Добропілля за адресою: Донецька обл., Добропільський район, с. Добропілля, вул. Шкільна, 30″ (коригування) (ДК 021:2015: 4545000-6 — Інші завершальні будівельні роботи)” ТОВ “А” повідомляє наступне, зокрема: оскільки ТОВ “А” є платником ПДВ та не є платником єдиного податку, ми надаємо в складі тендерної пропозиції копію свідоцтва платника ПДВ, водночас ми не подаємо в складі тендерної пропозиції витягу з реєстру платників ПДВ або свідоцтва платника єдиного податку, витягу з реєстру платників єдиного податку тощо».

Відповідно до частини 5 статті 17 Закону замовник не вимагає документального підтвердження публічної інформації, що оприлюднена у формі відкритих даних згідно із Законом України «Про доступ до публічної інформації» та/або міститься у відкритих єдиних державних реєстрах, доступ до яких є вільним, або публічної інформації, що є доступною в електронній системі закупівель.

Слід зазначити, що у складі пропозиції скаржника відсутній витяг з реєстру платників ПДВ. Разом з тим зазначена інформація міститься у відкритих єдиних державних реєстрах, доступ до яких є вільним. Враховуючи викладене, пропозиція скаржника була неправомірно відхилена замовником з наведеної підстави.

Передплачуйте портал RADNUK.COM.UA. Ми розкриємо для вас ще більше нюансів чинної редакції Закону про закупівлю та оприлюднимо корисні рішення Органу оскарження! Оберіть для себе зручний тариф зі знижкою.

Практика АМКУ

Публікації щодо результатів розгляду скарг органом оскарження (Антимонопольний комітет України), зокрема, новини практики оскарження, приклади, коментарі, особливості, судова практика з цього питання

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО