Щодо закупівлі послуг/робіт (будівництво корпусу відділення)

Редакція
407
22 Листопада 2018
Щодо закупівлі послуг/робіт (будівництво корпусу відділення)
407
22 Листопада 2018

«Доброго дня! Допоможіть, будь ласка. Щодо закупівлі послуг/робіт (будівництво корпусу відділення) в тендерній документації прописано, що «договірна ціна (кошторис) погоджується сторонами саме під час укладення договору про закупівлю з дотриманням вимог Закону України “Про публічні закупівлі” та Цивільного кодексу України. Учасник-переможець разом з документами, передбаченими для переможця, повинен надати замовникові розрахунок цінової пропозиції, до складу якого входить договірна ціна на суму остаточної цінової пропозиції учасника з обов’язковими видатками…» Чи можливо після аукціону договірну ціну (кошторис) збільшити або зменшити (порівняно із ціною після завершення аукціону)? Дякую».

Добрий день! Відповідь однозначна — ні! Відповідно до вимог ч. 2 статті 32 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) замовник укладає договір про закупівлю з учасником, який визнаний переможцем торгів протягом строку дії його пропозиції, не пізніше ніж через 20 днів з дня прийняття рішення про намір укласти договір про закупівлю відповідно до вимог тендерної документації та пропозиції учасника-переможця. Відповідно до ч. 4 статті 36 Закону умови договору про закупівлю не повинні відрізнятися від змісту тендерної пропозиції за результатами аукціону (у тому числі ціни за одиницю товару) переможця процедури закупівлі або ціни пропозиції учасника в разі застосування переговорної процедури. Відповідно до статті 37 Закону договір про закупівлю є нікчемним у разі його укладення з порушенням вимог частини четвертої статті 36 цього Закону.

Таким чином, у разі укладення договору за ціною, що відрізняється від ціни переможця в аукціоні, ваш договір буде нікчемним (недійсним). При цьому під узгодженням договірної ціни можна сприймати домовленості про внутрішній розподіл коштів у межах договірної ціни за напрямками використання, але договірна ціна не повинна відрізнятись від пропозиції переможця за результатами аукціону. Також звертаємо увагу, що відповідно до ч. 1 статті 164-14 Кодексу України про адміністративні правопорушення укладення з учасником, який став переможцем торгів, договору про закупівлю за цінами і обсягами, що не відповідають вимогам тендерної документації, призводить до накладення штрафу на службову (посадову) особу замовника в розмірі від 11 до 17 тис. грн.

Практика оскарження закупівель

Публікації щодо результатів розгляду скарг органом оскарження (Антимонопольний комітет України), зокрема, новини практики оскарження, приклади, коментарі, особливості, судова практика з цього питання