Щодо відсутності підстав для відхилення у зв’язку з неоприлюдненням документів з незалежних від скаржника причин

Юрій Шаповал
472
16 Березня 2017
Щодо відсутності підстав для відхилення у зв’язку з неоприлюдненням документів з незалежних від скаржника причин
472
16 Березня 2017
Рішення № 844-р/пк-пз від 27.09.2016. Оголошення № UA-2016-08-11-000405-b

Зміст порушення

Скаржник не погоджується з рішенням замовника стосовно відхилення його тендерної пропозиції.

Скаржник завантажив у складі тендерної пропозиції всі документи, які вимагав замовник, до кінцевого строку подання тендерних пропозицій. Однак оприлюднення ряду документів відбулося після кінцевого строку подання тендерних документів.

Оператор системи надав підтвердження того, що в складі тендерної пропозиції були своєчасно завантажені, зокрема, документи, які в подальшому було оприлюднено з порушенням строків, установлених тендерною документацією. Причиною несвоєчасного оприлюднення вчасно завантажених документів є помилка, що сталася на стику двох систем.

Правові позиції органу оскарження

Інформація та матеріали, надані скаржником, свідчать про те, що скаржник подав для завантаження файли, які містять документи, передбачені документацією, до кінцевого строку подання тендерної пропозиції, визначеного в оголошенні про проведення процедури
закупівлі.

Разом з тим через незалежні від скаржника обставини зазначені вище документи (відсутність яких була підставою для відхилення тендерної пропозиції скаржника) не були завантажені та не відобразилися вчасно для вільного доступу не веб-порталі Уповноваженого органу у відповідному розділі.

Наведене вище призвело до відхилення тендерної пропозиції скаржника через порушення, які виникли через незалежні від скаржника обставини.

З огляду на те, що на момент розгляду скарги зазначені вище документи не було розміщено як такі, що подані з документами у строки, визначені для подання тендерних пропозицій, тендерна пропозиція скаржника не могла бути об’єктивно оцінена замовником.

Враховуючи вищенаведене, зазначені вище дії призвели до порушень, які на час прийняття Колегією даного рішення виправити неможливо. Колегія постановали зобов`язати замовника відмінити процедуру закупівлі.

Практика оскарження закупівель

Публікації щодо результатів розгляду скарг органом оскарження (Антимонопольний комітет України), зокрема, новини практики оскарження, приклади, коментарі, особливості, судова практика з цього питання