Щодо приховування інформації в аналогічних договорах

Юрій Шаповал
361
18 Серпня 2017
Щодо приховування інформації в аналогічних договорах
361
18 Серпня 2017
Рішення № 1984-р/пк-пз від 09.12.2016.
Оголошення № UA-2016-10-12-001261-b

Зміст порушення

За твердженням скаржника, на виконання умов документації в частині підтвердження виконання аналогічних договорів участник надав копії актів приймання-передачі товару, в яких інформацію про ціну приховано, тобто, за твердженням скаржника, учасник її визначив конфіденційною, що є порушенням частини другої статті 27 Закону України «Про публічні закупівлі» (надалі — Закон).

Скаржник стверджує, що подання учасником документів (копій) з неповним інформаційним наповненням в частині ціни товарів є свідомим і цілеспрямованим приховуванням інформації, виготовленням копії, яка не відповідає повністю оригіналові, а отже, не може вважатися достовірною копією оригіналу і дає всі підстави вважати, що такі документи не можуть приймати для підтвердження відповідності кваліфікаційним критеріям, адже учасник не надав повної інформації про досвід виконання аналогічних договорів, не надав обґрунтування віднесення такої прихованої інформації до конфіденційної.

Скаржник стверджує, що учасник також надав копії договорів поставок та копії видаткових накладних, в яких інформація про ціну є свідомо прихованою, що є порушенням вимог статті 27 Закону.

За твердженням скаржника, копії підтвердних документів виконання аналогічних договорів учасник надав не в повному обсязі.

Правові позиції органу оскарження

У складі тендерної пропозиції участника міститься довідка про досвід виконання аналогічних договорів від 15.11.2016 б/н, у якій вказано інформацію про п’ять договорів.

Також у складі тендерної пропозиції участника містяться копії договорів та видаткових накладних, вказаних у наведеній вище довідці, у яких закрита інформації щодо цін.

Слід зазначити, що документація не містить вимог щодо необхідності наявності в документах, які підтверджують досвід виконання учасником аналогічних договорів, інформації стосовно цін.

Зважаючи на наведене, у Колегії відсутні підстави для задоволення скарги в дій частині.

Практика оскарження закупівель

Публікації щодо результатів розгляду скарг органом оскарження (Антимонопольний комітет України), зокрема, новини практики оскарження, приклади, коментарі, особливості, судова практика з цього питання