Позиція АМКУ щодо дотримання замовником строків оприлюднення інформації про публічну закупівлю

Олег Підгірський
335
6 Червня 2024
Позиція АМКУ щодо дотримання замовником строків оприлюднення інформації про публічну закупівлю
335
6 Червня 2024

Відповідно до пункту 2 Порядку розміщення інформації про публічні закупівлі, затвердженого наказом Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України від 11.06.2020 № 1082 (далі — Порядок № 1082), інформація про публічні закупівлі — це інформація, яка формується, розміщується, оприлюднюється та обмін якою здійснюється в електронній системі закупівель відповідно до Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон).

Оприлюднення такої інформації здебільшого обмежене певними строками. Так, наприклад, за пунктом 24 Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 № 1178 (далі — Особливості), замовник самостійно та безоплатно через авторизований електронний майданчик оприлюднює в електронній системі закупівель, відповідно до Порядку № 1082 та Особливостей, оголошення про проведення відкритих торгів та тендерну документацію на закупівлю товарів, послуг не пізніше ніж за 7 днів, на закупівлю робіт — не пізніше ніж за 14 днів до кінцевого строку подання тендерних пропозицій.

Пунктами 9 і 10 Порядку № 1082 визначено, що датою та часом оприлюднення / розміщення інформації в електронній системі закупівель є дата та час унесення та заповнення її через автоматизоване робоче місце замовника / ЦЗО / учасника / постачальника / органу оскарження / органів державного фінансового контролю. Оприлюдненням / розміщенням інформації вважається її наявність в електронній системі закупівель в інтерактивному режимі реального часу.

Своєю чергою, неоприлюднення або порушення строків оприлюднення інформації про закупівлі тягне за собою адміністративну відповідальність згідно з частиною 1 статті 164-14 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

...
Практика АМКУ

Публікації щодо результатів розгляду скарг органом оскарження (Антимонопольний комітет України), зокрема, новини практики оскарження, приклади, коментарі, особливості, судова практика з цього питання

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО