Помилки, які можуть бути допущені в тендерах

Крістіна Бєлякова
3114
20 Грудня 2019
Помилки, які можуть бути допущені в тендерах
3114
20 Грудня 2019

Є люди, що не роблять помилок. Це ті, за кого думають інші.
Хенрік Ягодзіньський

Згідно    ч. 3 ст. 22 Закону про публічні закупівлі, тендерна документація може (але не обов’язково повинна) містити опис і приклади формальних (несуттєвих) помилок, допущення яких учасниками не призведе до відхилення їхніх пропозицій.       

Формальними (несуттєвими) вважають помилки, що пов’язані з оформленням тендерної пропозиції та не впливають на зміст пропозиції, а саме: технічні помилки та описки. Замовник може передбачити опис і приклади формальних (несуттєвих) помилок, допущення яких учасниками в тендерних пропозиціях не призведе до відхилення їхніх пропозицій. Перелік формальних (несуттєвих) помилок, зазначених замовником у тендерній документації, є вичерпним. Якщо замовник не передбачив формальні (несуттєві) помилки в тендерній документації, то будь-яка помилка, зроблена учасником при підготовці тендерної пропозиції, може бути підставою для її відхилення.

Можливий перелік формальних помилок

За результатами проведеного аналізу описів та прикладів формальних (несуттєвих) помилок, що пов’язані з оформленням тендерної пропозиції учасників і не впливають на зміст їхніх пропозицій [установлених замовниками в умовах тендерної документації, оприлюдненої на веб-порталі Уповноваженого органу з питань закупівель (www.prozorro.gov.ua)], можна визначити, зокрема, такі з них:

  • надання учасником довідки невстановленої форми, що за своїм змістом відповідає вимогам, установленим тендерною документацією замовника;
  • відсутність підписів, печаток (у разі використання) на...
Практика оскарження закупівель

Публікації щодо результатів розгляду скарг органом оскарження (Антимонопольний комітет України), зокрема, новини практики оскарження, приклади, коментарі, особливості, судова практика з цього питання