Чи зобов’язаний переможець надавати довідку про відсутність податкової заборгованості? Відповідає АМКУ

Володимир Маркович
582
25 Листопада 2021
Чи зобов’язаний переможець надавати довідку про відсутність податкової заборгованості? Відповідає АМКУ
582
25 Листопада 2021

Як відомо, вже протягом тривалого часу інформацію про наявність чи відсутність у переможця податкової заборгованості можна подивитись у Prozorro. Ця можливість реалізована внаслідок інтеграції електронної системи публічних закупівель та інформаційних систем Державної податкової служби України.

Отже, якщо ця інформація підтягується системою автоматично після визначення учасника переможцем процедури закупівлі, чи зобов’язаний замовник окремо вимагати подання такої довідки учасником згідно з частинами 3 та 6 статті 17 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон)? Розглянемо це питання на прикладі рішення Антимонопольного комітету України (далі — АМКУ).

У рішенні № 23204-р/пк-пз від 12.10.2021 (закупівля № UA-2021-09-17-004549-c) розглядалось питання правомірності встановлення в тендерній документації умови щодо надання довідки про відсутність податкової заборгованості.

Позиція скаржника: скаржник зазначає про дискримінаційну вимогу в тендерній документації, оскількиця умова прямо суперечить приписам пункту 13 частини 1 статті 17 Закону, відповідно до якої замовник приймає рішення про відмову учаснику в участі у процедурі закупівлі та зобов’язаний відхилити тендерну пропозицію учасника в разі, якщо: учасник процедури закупівлі має заборгованість із сплати податків і зборів (обов’язкових платежів), крім випадку, якщо такий учасник здійснив заходи щодо розстрочення і відстрочення такої заборгованості у порядку та на умовах, визначених законодавством країни реєстрації такого учасника.

Згідно з...

Практика оскарження закупівель

Публікації щодо результатів розгляду скарг органом оскарження (Антимонопольний комітет України), зокрема, новини практики оскарження, приклади, коментарі, особливості, судова практика з цього питання