Чи може АМКУ встановити факт підробки документів?

Ганна Довгая
2642
1 Листопада 2020
Чи може АМКУ встановити факт підробки документів?
2642
1 Листопада 2020
Рішення № 19241-р/пк-пз від 13.10.2020, оголошення № UA-2020-08-22-000022-c

Підстава відхилення

Відповідно до протоколу засідання тендерного комітету від 15.09.2020 № 280 підставою для відхилення пропозиції скаржника було, зокрема, наступне: гарантійний лист від ТОВ «Д» № 1468/09 від 07.09.2020 року має ознаки неавтентичного документа, а саме: печатка на документі не є справжньою, а встановлена шляхом вирізання з іншого документа, підпис особи, що мала засвідчити документ, відсутній, підписантом гарантійного листа є Романова Л. В., яка згідно з гарантійними листами є директором ТОВ «Д» і директором ТОВ «Н», що письмово не підтверджено. У гарантійних листах не зазначені всі позиції, які бажає придбати покупець.

Позиція органу оскарження

Щодо наявності ознак підробки документів: відповідно до статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Враховуючи викладене, питання встановлення наявності або відсутності ознак підробки документів тощо не належить до повноважень Органу оскарження, тому не може бути предметом розгляду Органу оскарження за скаргою.

Не бійтесь відстоювати свої законні права та інтереси та підписуйтесь на вебпортал RADNUK.COM.UA. На вас чекає багато пізнавальних рішень Уповноваженого органу, які стануть у пригоді як замовникам, так і учасникам закупівельного процесу.

Практика АМКУ

Публікації щодо результатів розгляду скарг органом оскарження (Антимонопольний комітет України), зокрема, новини практики оскарження, приклади, коментарі, особливості, судова практика з цього питання

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО