Що саме має на увазі замовник, вимагаючи від учасників надавати в складі тендерної пропозиції / пропозиції документи та дані, які створюються та подаються з урахуванням вимог Законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронні довірчі послуги»? За яких умов замовник має право відхилити тендерну пропозицію учасника / пропозицію, підписану кваліфікованим електронним підписом (КЕП)? Чи повинен учасник зберігати КЕП на пристроях, які додатково забезпечують захист даних, тобто на токені? Хто обов’язково повинен використовувати токен? Чи обов’язковою ознакою КЕП є захищений тип носія? Ці та інші запитання набули актуальності з 07.11.2020 та висвітлені в цій статті.
Електронний цифровий підпис чи кваліфікований електронний підпис?
З 07.11.2020, керуючись пунктом 5 розділу VII Закону України «Про електронні довірчі послуги», користувачі електронних довірчих послуг (як замовники, так і учасники) перейшли з електронного цифрового підпису (ЕЦП) на кваліфікований електронний підпис (КЕП).
При цьому замовники мають використовувати виключно КЕП, який зберігається на пристроях із вбудованими апаратно-програмними засобами, що забезпечують захист даних, тобто на токені.
Токен — захищений носій електронного ключа, записаний на флеш-накопичувачі, який має максимальну захищеність, оскільки КЕП на токені неможливо скопіювати на інший пристрій та під час підписання документів сервіс електронного документообігу зчитує не лише файл КЕП, а й перевіряє носій, на якому він...