Чи подавати тенедерну пропозицію, якщо процедура закупівлі оскаржується до АМКУ?

Олександр Нікітєнков
457
20 Січня 2021
Чи подавати тенедерну пропозицію, якщо процедура закупівлі оскаржується до АМКУ?
457
20 Січня 2021

На практиці дуже часто учасники сумніваються, чи подавати власні тендерні пропозиції, якщо потрібна закупівля знаходиться на етапі оскарження. При цьому до такого питання приходять як уже досвідчені «зубри» закупівель, так і новачки в ProZorro.

Існує міф, що коли оскаржуються умови тендеру до Постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель (далі – АМКУ), то можна не подавати тердерну пропозицію на процедуру, тому що після оскарження буде перенесено дату подання тендерних пропозицій і будь-який учасник зможе її подати. Це не так!

Відповідно до частини 17 статті 18 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон), зокрема, зазначено, що після подання суб’єктом оскарження скарги до органу оскарження електронна система закупівель автоматично призупиняє початок електронного аукціону та не оприлюднює рішення замовника про відміну тендера чи визнання його таким, що не відбувся, відміну переговорної процедури закупівлі, договір про закупівлю і звіт про результати проведення закупівлі.

Замовнику забороняється вчиняти будь-які дії та приймати будь-які рішення щодо процедури закупівлі, у тому числі приймати рішення про відміну тендера чи визнання його таким, що не відбувся, відміну переговорної процедури закупівлі, укладення договору про закупівлю, крім дій, спрямованих на усунення порушень, зазначених у скарзі.

Розгляд скарги...

Поради учасникам закупівель

Публікації, які в першу чергу є практичними порадами та спрямовані на учасника публічних (державних) закупівель

    Приєднуйся до авторів
    load
    Реєстрація
    Вітаємо!
    Реєстрація пройшла успішно
    В особистий кабінет
    load
    Відновлення паролю
    Вітаємо!
    Реєстрація пройшла успішно
    Вітаємо!
    Тепер ви підписані на інформаційну розсилку Радника у сфері публічних закупівель