До якого річного плану включати закупівлі, що здійснені наприкінці року для потреб наступного, — поточного року чи наступного? Як оприлюднити річний план на майданчику? Покажемо далі.
Якщо в замовника виникла потреба закуповувати товари, роботи чи послуги на 2024 рік, необхідно затвердити річний план на 2024 рік, навіть якщо таку закупівлю уповноважена особа проводить умовно в грудні 2023 року.
Річний план закупівель, відповідно до статті 4 Закону України «Про публічні закупівлі», уповноважена особа затверджує власним рішенням і оформлює це рішення протоколом.
Наступний крок — публікація річного плану в системі протягом 5 робочих днів з дня затвердження. Якщо уповноважена особа затвердила річний план, до прикладу, 08.12.2023 (дата протоколу, відповідно, 08.12.2023), то останній день публікації плану 15.12.2023.
Як оприлюднити річний план на майданчику Закупівлі.Про
Перейдімо до публікації плану в системі. Замовнику варто буде звернути увагу на поле «Річний план закупівлі на» і прописати 2024 рік (за замовчуванням в системі вказано 2023).
Якщо замовник розпочинатиме закупівлю для потреб наступного року у грудні, то в системі необхідно вказати «Орієнтовний початок проведення процедури закупівлі» грудень 2023 року.
Решта полів заповнюється як і зазвичай. План необхідно зберегти та підписати кваліфікованим електронним підписом. А далі, відповідно до річного плану, провести закупівлю на очікувану вартість.
Якщо в кінці року замовнику необхідно провести закупівлі для потреб 2023 року (наприклад, на зекономлені, вивільнені чи додатково виділені кошти тощо), відповідно, всі поставки товару, виконання робіт чи надання послуг будуть у 2023 році й оплата закупівель передбачена бюджетом 2023 року, то й річний план замовника (або зміни до нього) також буде 2023 року.
Якщо закупівля передбачена на 2023-2024 роки (наприклад, виконання робіт), відповідно, роботи будуть проводитися та фінансуватися й у 2023, і у 2024 році, то річний план буде на 2023 рік, а от в проєкті договору про закупівлю необхідно буде розписати умови фінансування на два роки (див. «Довгострокові зобов’язання в закупівлях: інфографіка»).
Наостанок бажаємо успіхів у здійсненні публічних закупівель та залишимо в цій статті добірку прикладів рішень уповноваженої особи щодо затвердження річного плану.