Закупівля електричної енергії в умовах зміни фінансування: ви маєте це знати

Наталія Чабан
1773
26 Вересня 2021
Закупівля електричної енергії в умовах зміни фінансування: ви маєте це знати
1773
26 Вересня 2021

Зміни у видатковій частині бюджетних асигнувань при закупівлі електричної енергії — це не абстракція, а реалії сьогодення. Вони стосуються майже кожного закупівельника та напряму залежать від прийнятих рішень замовника. Зменшення фінансування з подальшим додатковим виділенням асигнувань викликає безліч запитань щодо подальших дій:

  • чи є виділення додаткових коштів підставою для збільшення загальної вартості укладеного договору про закупівлю;
  • чи вважатиметься дана закупівля новим предметом закупівлі?

Кожний окремий випадок потребує індивідуальної оцінки, однак пропонуємо ознайомитися з баченням Уповноваженого органу одного з типових випадків за схемою: виділення бюджетних асигнувань в межах наявної потреби – зменшення бюджетних асигнувань – додаткове фінансування.

Оскільки кожній закупівлі передує планування, то аналіз даного питання розпочнемо саме з нього, максимально наближаючись до запропонованого прикладу. Так, стаття 4 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) чітко встановлює, що планування закупівель здійснюється на підставі наявної потреби в закупівлі товарів, робіт і послуг. Заплановані закупівлі включаються до річного плану закупівель, який оприлюднюється замовником в електронній системі закупівель протягом п’яти робочих днів з дня затвердження річного плану та змін до нього. При цьому за результатом успішно проведеної процедури закупівлі замовник укладає договір про закупівлю.

Однак на перебіг виконання договірних зобов’язань впливає безліч різних чинників, що подекуди не залежать безпосередньо від замовника, наприклад зміна обсягів фінансування, які можуть...

Планування закупівель

Публікації щодо особливостей планування надпорогових та допорогових закупівель