Особливості закупівлі медичних виробів: що передбачити в тендерній документації, які вимоги (не) встановлювати

Анастасія Бажецька
642
4 Лютого 2022
Особливості закупівлі медичних виробів: що передбачити в тендерній документації, які вимоги (не) встановлювати
642
4 Лютого 2022

При закупівлі медичних виробів у замовників нерідко виникають питання: з чого почати, що підготувати, а найголовніше — як це все правильно оприлюднити? У цій статті пояснимо, як визначати предмет закупівлі, в чому криється небезпека та як неухильно дотриматись вимог Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон).

Медичний виріб і як його не сплутати з лікарським засобом

Медичні вироби — будь-які інструменти, апаратура, прилади, пристрої, обладнання, імплантати, матеріали або інші вироби, у т. ч. інвазивні, а також вироби, передбачені не для досягнення основної лікувальної мети, а для сприяння досягненню цієї мети, та вироби, що застосовуються як окремо, так і в комбінації, включаючи засоби програмного забезпечення, необхідні для належного використання, передбаченого виробником, з метою забезпечення:

  1. профілактики, діагностики, лікування, спостереження або полегшення стану пацієнта у разі захворювання, травми, каліцтва або як компенсація дефекту органу чи фізичної вади (хірургічні шовні матеріали, інструменти для ін’єкцій, гумові медичні вироби та ін.);
  2. дослідження, заміни або видозмінення структури (анатомії) органів, тканин або фізіологічних процесів (загальнохірургічні інструменти, спеціальні інструменти та ін.);
  3. контролю над процесом запліднення.

Будь-яке обладнання, що постачається у комплекті з медичним виробом та призначене для поєднання з іншим зовнішнім (додатковим) устаткуванням, повинно розглядатися як невід’ємна частина таких медичних виробів.

Технічний регламент щодо медичних виробів...

Планування закупівель

Публікації щодо особливостей планування надпорогових та допорогових закупівель