Оголошення закупівель на наступний рік без затверджених бюджетних призначень

Олена Жадан
1764
8 Жовтня 2021
Оголошення закупівель на наступний рік без затверджених бюджетних призначень
1764
8 Жовтня 2021

У кінці бюджетного року розпорядникам бюджетних коштів (замовникам) необхідно завершити роботу з договорами про закупівлю, умовами яких передбачено терміни виконання зобов’язань до кінця поточного року, та розпочати проведення процедур закупівель для забезпечення потреб у закупівлі товарів, робіт і послуг на наступний бюджетний рік. У цій статті розглянемо особливості оголошення закупівель в поточному році на очікувану вартість наступного року, зокрема визначення умов постачання та проведення розрахунків у проєктах договорів про закупівлю.

З метою забезпечення безперебійного отримання товарів, робіт або послуг для функціонування установ замовників їм необхідно завчасно потурбуватись про укладення договорів / договорів про закупівлю в кінці поточного бюджетного року на наступний.

Визначення й обґрунтування потреби у закупівлі товарів, робіт або послуг та необхідного обсягу видатків для її проведення в наступному році зазвичай здійснюється замовниками під час підготовки бюджетних запитів, які вони складають у поточному бюджетному періоді на виконання вимог статті 35 Бюджетного кодексу України. Тому уповноваженій особі варто постійно співпрацювати зі структурним підрозділом замовника, відповідальним за підготовку такого документа.

На підставі визначеного в бюджетному запиті обсягу коштів, необхідних у наступному бюджетному періоді, замовник може прийняти рішення розпочати процедуру закупівлі / спрощену закупівлю, визначену Законом України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон), у поточному році (наприклад, у...

Планування закупівель

Публікації щодо особливостей планування надпорогових та допорогових закупівель