Чи можна укладати до прямих договорів додаткові угоди на збільшення ціни договору або об’єму закуповуваного?

Олена Жадан
1232
19 Листопада 2021
Чи можна укладати до прямих договорів додаткові угоди на збільшення ціни договору або об’єму закуповуваного?
1232
19 Листопада 2021

У випадку закупівлі товарів, робіт або послуг на суму менше 50 тис. грн замовники мають право укласти договір про закупівлю без застосування електронної системи. Після виконання такого договору про закупівлю у повному обсязі у замовника може виникнути необхідність додаткової закупівлі цих самих товарів, робіт або послуг. При цьому виникає питання: чи можна збільшити обсяги (або ж ціну) закупівлі за цим договором шляхом внесення відповідних змін до договору? Чи потрібно укладати новий договір про закупівлю? Розберемось у цій статті.

Відповідно до вимог Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) замовники за результатами проведення процедури закупівлі / спрощеної закупівлі укладають з учасниками договір про закупівлю. Протягом періоду виконання договору про закупівлю можуть виникнути будь-які ситуації, які є підставою для зміни умов договору. Водночас Господарським та Цивільним кодексами України визначено перелік істотних умов договору про закупівлю, а частиною 5 статті 41 Закону чітко встановлено, в яких випадках ці умови можуть змінюватись.

Внесення будь-яких змін до умов договору про закупівлю оформлюється додатковою угодою. Замовники повинні протягом трьох робочих днів з дня внесення таких змін оприлюднювати повідомлення про внесення змін до договору про закупівлю та зміни до договору у випадках, передбачених частиною...

Планування закупівель

Публікації щодо особливостей планування надпорогових та допорогових закупівель