Різнобічно про збільшення очікуваної вартості газу при проведенні переговорної процедури закупівлі

Наталія Чабан
492
24 Жовтня 2021
Різнобічно про збільшення очікуваної вартості газу при проведенні переговорної процедури закупівлі
492
24 Жовтня 2021

Непрогнозоване зростання цін на ринку природного газу призводить до проведення переговорної процедури закупівлі за іншою очікуваною вартістю предмета закупівлі, що викликає певні сумніви щодо законності вказаних дій. Ми не в силах зупинити або змінити цей процес, однак нам доступна для ознайомлення та прийняття відповідних рішень позиція Мінекономіки з цього питання. Крім того, успішний закупівельник — це не той, хто знає відповіді на усі питання, а той, кому відомо, як їх шукати. Тому не завадить додатково розглянути сформовану позицію контролюючих органів та Органу оскарження з цього питання.

Отже, підвищуємо шанси на успіх та знайомимось із запитом № 1294/2021, оприлюдненим на сайті Мінекономіки з такого питання: «Звертаємось до вас з проханням надати роз’яснення щодо правомірності застосування переговорної процедури закупівлі після двічі відмінених процедур відкритих торгів через відсутність достатньої кількості тендерних пропозицій, враховуючи, що очікувана вартість другої відміненої закупівлі відкритих торгів є вищою ніж очікувана вартість першої відміненої закупівлі. Узгоджена ціна пропозиції учасника переговорної процедури закупівлі є також вищою ніж очікувана вартість другої відміненої закупівлі відкритих торгів. Такі підвищення обумовлені стрімким зростання цін на природний газ».

Відповідь Уповноваженого органу містить посилання на лист від 03.10.2020 № 3304-04/60124-06 «Щодо переговорної процедури закупівлі», розміщений на інформаційному ресурсі...

Переговорна процедура закупівлі

Публіікації щодо особливостей застосування переговорної процедури закупівлі: практика, приклади, тощо