До 30.11.2024 можете надати пропозиції до проєкту Методики застосування нецінових критеріїв

Ганна Довгая
3206
10 Листопада 2024
До 30.11.2024 можете надати пропозиції до проєкту Методики застосування нецінових критеріїв
3206
10 Листопада 2024

Департамент сфери публічних закупівель та конкурентної політики Мінекономіки запрошує кожного й кожну, хто має конструктивні коментарі й пропозиції до примірної Методики застосування нецінових критеріїв оцінки, висловити їх до 30.11.2024. Ваші зауваження та пропозиції до методики застосування нецінових критеріїв є надзвичайно цінними для вдосконалення підходів до оцінки нецінових критеріїв під час закупівель товарів, робіт та послуг.

Що таке нецінові критерії оцінки

Нагадуємо, що замовник крім оцінки тендерної пропозиції за найбільш вигідною ціною може встановити й інші нецінові критерії, такі як вартість життєвого циклу, або інші критерії оцінки, зокрема: умови оплати, строк виконання, гарантійне обслуговування тощо. Інші критерії застосовуються в сукупності з ціновим критерієм.

Так, проєкт Методики нецінових критеріїв встановлює, що нецінові критерії оцінки (нецінові критерії) — інші критерії оцінки пропозиції учасника, ніж ціна та/або вартість життєвого циклу.

Помилки замовників під час встановлення нецінових критеріїв

У проєкті Методики вказано типові помилки замовників під час використання нецінових критеріїв оцінки, зокрема:

  • замовники досить часто визначають такі нецінові критерії оцінки, як «відстань до складу», «відстань до замовника» та інші критерії, які вказують на відстань між місцем постачання та місцем відвантаження. Відстань від постачальника до замовника не впливає безпосередньо на швидкість постачання, адже відповідні вимоги передбачаються умовами договору, і постачальник не зобов’язаний здійснювати постачання в більш короткий термін, ніж визначено умовами договору;
  • відсутність умов договору, які відповідають визначеному неціновому критерію. Наприклад, замовник передбачив неціновий критерій «енергоефективність». У випадку, якщо учасник закупівлі під час подачі пропозиції визначив, що його пропозиція відповідає певному типу (варіанту) енергоефективності, такі умови мають бути включені в договір;
  • незазначення в тендерній документації способу підтвердження обраного замовником нецінового критерію. Наприклад, замовник передбачив критерій оцінки «додаткова гарантія 24 місяці», але не запросив в учасника письмову згоду або інший документ, який підтверджує, що пропозиція учасника відповідає таким умовам постачання. В такому випадку замовник не може підтвердити відповідність пропозиції учасника умовам нецінового критерію оцінки. Або ж замовник передбачив неціновий критерій «управління якістю виробництва», але не передбачив, якими документами (сертифікатами) учасник має підтвердити відповідність такому неціновому критерію.

Повний текст проєкту Методики для надання ваших пропозицій доступний до 30.11.2024.

Про нецінові критерії на порталі Радник:

Замовникам

Публікації, які стосуються сфери публічних (державних) закупівель від «А» до «Я» згруповані відповідно до специфіки

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО