Ви запитуєте, ми відповідаємо

Редакція
455
25 Червня 2015
Ви запитуєте, ми відповідаємо
455
25 Червня 2015

Доброго дня! Дякую за попередні відповіді! Допоможіть, будь ласка, з’ясувати, чи передбачено будь-якими НПА обов’язкове надання кошторисів, розрахунків та інших документів, які містять дані розрахунку ціни в разі закупівлі послуг та робіт. Чи можна не вимагати відповідні документи? Заздалегідь вдячна!

— Доброго дня! У Законі України «Про здійснення державних закупівель» (далі — Закон) чітко не визначено питання необхідності визначати в документації конкурсних торгів вимоги щодо подання учасниками кошторисів, розрахунків тощо. Але в п. 3 ч. 2 ст. 22 Закону визначено, що документація конкурсних торгів повинна містити інформацію про необхідні технічні, якісні та кількісні характеристики предмета закупівлі, у тому числі відповідну технічну специфікацію (у разі потреби — плани, креслення, малюнки чи опис предмета закупівлі), тобто документи, які дають уявлення про предмет закупівлі та всі його складові. При розробці документації на певний вид закупівлі замовник повинен керуватися ще й вимогами чинного законодавства України, що регулює певні відносини.

Тобто, наприклад, якщо чинними Правилами визначення вартості будівництва ДСТУ Б Д.1.1-1:2013 така необхідність передбачена, то необхідно вимагати від учасників подання таких документів. Окрім того, у кошторисах, розрахунках, інших подібних документах зазначається інформація щодо кількісних та вартісних показників супутніх послуг, робіт, які є складовими частинами конкретних послуг, робіт як предметів закупівель.

Відсутність таких документів у подальшому унеможливить, за необхідності, внесення змін до договору, якщо такі зміни будуть стосуватися зміни цін послуг, робіт, матеріалів щодо конкретного предмета закупівлі. Тож бажано прописувати в документації конкурсних торгів вимоги щодо надання таких документів.

Конкурентні процедури

Публікації, що стосуються будь-яких питань придбання товарів, робіт та послуг за процедурами публічних закупівель