Учасники запитують, ми — відповідаємо

Редакція
1084
30 Травня 2018
Учасники запитують, ми — відповідаємо
1084
30 Травня 2018

«Доброго дня! За результатами проведеної процедури закупівлі “відкриті торги” між нами та замовником укладено договір підряду на виконання робіт з капітального ремонту будівлі. Ціну договору визначено як “тверду”. У процесі виконання робіт, зважаючи на динаміку зростання цін на матеріальні ресурси, для подальшої спроможності виконання робіт виникла необхідність у покращенні якості певних матеріалів у межах узгодженої договірної ціни. Чи мають право сторони договору внести відповідні зміни до договору, зважаючи на пункт 3 частини четверної статті 36 Закону України “Про публічні закупівлі”, за умови, що таке покращення не призведе до збільшення суми, визначеної в договорі? При цьому внесення змін буде попередньо погоджено з авторським і технічним наглядом і проектувальником. Дякую».

Добрий день! Відповідно до п. 3 ч. 4 ст. 36 Закону України «Про публічні закупівлі» сторони можуть внести зміни до договору у випадку покращення якості предмета закупівлі за умови, що таке покращення не призведе до збільшення суми, визначеної в договорі. При цьому слід звернути увагу саме на покращення якості предмета закупівлі, яке повинно бути належним чином обґрунтовано та підтверджено.

Погодження з авторським і технічним наглядом, а також з інститутом-проектувальником щодо можливості внесення змін до проектно-кошторисної документації не є підтвердним документом, який обґрунтовує покращення якості предмета закупівлі, а може лише свідчити про зміну в технології будівництва чи матеріалах, які будуть використані при будівництві. Проте не кожна зміна є покращенням. Отже, в даному випадкові рекомендуємо провести відповідно експертизу, за результатами якої повинно бути встановлено, що у випадку зміни матеріалів чи технології будівництва буде досягнуто покращення предмета закупівлі. З додатковою інформацією щодо даного питання можна ознайомитись у випуску журналу № 10 (61) за жовтень 2016 року на стор. 35–37 та у випуску журналу № 12 (63) за грудень 2016 року на стор. 36–41.

Конкурентні процедури

Публікації, що стосуються будь-яких питань придбання товарів, робіт та послуг за процедурами публічних закупівель