Чи може учасник довантажити документ на етапі кваліфікації, адже Законом це не заборонено?

Редакція
737
31 Липня 2018
Чи може учасник довантажити документ на етапі кваліфікації, адже Законом це не заборонено?
737
31 Липня 2018

«Доброго дня! Потрібна консультація. Ми беремо участь у відкритих торгах. У складі тендерної пропозиції до аукціону не було подано один з документів, які вимагав замовник у тендерній документації. Чи може учасник у такій ситуації довантажити такий документ на етапі кваліфікації, адже Законом це не заборонено? І система надає можливість довантажувати документи після проведеного аукціону. Дякую».

Добрий день! Відповідно до ч. 2 ст. 21 та п. 13 ч. 2 ст. 22 Закону про публічні закупівлі оголошення про проведення відкритих торгів і тендерна документація повинні містити кінцевий строк подання тендерних пропозицій. Відповідно до п. 30 ч. 1 ст. 1 Закону про публічні закупівлі учасник подає тендерну пропозицію відповідно до вимог тендерної документації, зокрема із дотриманням кінцевого строку подання тендерних пропозицій.

Згідно ч. 3 ст. 25 Закону, тендерні пропозиції, отримані електронною системою закупівель після закінчення строку їх подання, не приймаються та автоматично повертаються учасникам, які їх подали. А наявність технічної можливості для учасників довантажувати документи в систему після аукціону не означає, що такі документи будуть частиною тендерної документації. При цьому слід зазначити, що відповідно до вимог ст. 28 Закону замовник розглядає тендерні пропозиції на відповідність вимогам тендерної документації, а тому не має права брати до уваги документи, які довантажені учасником після завершення кінцевого строку подання тендерних пропозицій.

Таким чином, довантаження документів після аукціону означатиме, що тендерна пропозиція не відповідатиме умовам тендерної документації і повинна бути відхилена замовником відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 30 Закону України «Про публічні закупівлі», а саме: тендерна пропозиція не відповідає умовам тендерної документації. Детальнішу інформацію щодо даного питання можна прочитати у випуску журналу № 10 (61) за жовтень 2016 року на стор. 18–23.

Конкурентні процедури

Публікації, що стосуються будь-яких питань придбання товарів, робіт та послуг за процедурами публічних закупівель