Арифметична помилка в локальному кошторисі

Редакція
754
30 Липня 2018
Арифметична помилка в локальному кошторисі
754
30 Липня 2018

«Доброго дня! У технічній частині тендерної пропозиції, а саме в локальному кошторисі, ми припустилися арифметичної помилки. У тендерній документації замовник навів вичерпний перелік формальних помилок, в якому арифметичну помилку не зазначено. Чи є арифметична помилка підставою для відхилення замовником тендерної пропозицію як такої, що не відповідає умовам тендерної документації? Дякую».

Добрий день! Відповідно до ч. 3 ст. 22 Закону про публічні закупівлі тендерна документація може містити опис та приклади формальних (несуттєвих) помилок, допущення яких учасниками не призведе до відхилення їхніх пропозицій. Формальними (несуттєвими) вважаються помилки, що пов’язані з оформленням тендерної пропозиції та не впливають на зміст пропозиції, а саме технічні помилки та описки. Вказана арифметична помилка не може бути віднесена до формальних помилок, оскільки вона не пов’язана з оформленням тендерної пропозиції. Крім того, Законом не передбачено можливості виправлення арифметичних помилок. Зважаючи на те, що арифметична помилка відноситься до змісту тендерної пропозиції та не може бути виправлена, вона є підставою для її відхилення на підставі п. 4 ч.1 ст. 30 Закону про публічні закупівлі: тендерна пропозиція не відповідає умовам тендерної документації. Додаткову інформацію можна отримати у випуску журналу № 6 (69) червень 2017 на стор. 25–29.

Конкурентні процедури

Публікації, що стосуються будь-яких питань придбання товарів, робіт та послуг за процедурами публічних закупівель