Телефонна розмова як відмова від підписання договору про закупівлю

Ганна Довгая
402
7 Червня 2021
Телефонна розмова як відмова від підписання договору про закупівлю
402
7 Червня 2021

Пунктом 3 частини 1 статті 31 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) визначено, що замовник відхиляє тендерну пропозицію із зазначенням аргументації в електронній системі закупівель у разі, якщо переможець процедури закупівлі, зокрема, відмовився від підписання договору про закупівлю відповідно до вимог тендерної документації або укладення договору про закупівлю.

Наприклад, якщо замовник провів відкриті торги на закупівлю електричної енергії, а учасник — переможець процедури закупівлі в телефонному режимі відмовився від підписання договору про закупівлю. Чи може замовник на підставі телефонної розмови відхилити переможця процедури закупівлі? Гадаю, ви правильно вважаєте, що так робити не варто. Відмова учасника має бути підтверджена документально.

Закон не містить чітких вимог щодо оформлення відмови від підписання договору та обов’язковості обґрунтування її причини. Так, наприклад, учасник, який визнаний переможцем закупівлі, може звернутися до замовника з офіційним письмовим зверненням, викладеним у довільній формі, що міститиме інформацію про відмову підписувати договір про закупівлю відповідно до вимог тендерної документації.

Інший варіант. Учасник, який визнаний переможцем закупівлі, взагалі не виходить на контакт із замовником, при цьому замовник вживає усіх належних дій з метою підписання договору про закупівлю, а саме: на поштову адресу переможця офіційним рекомендованим листом та електронною поштою  надсилає відповідну інформацію (або, наприклад, підписаний зі...

Конкурентні процедури

Публікації, що стосуються будь-яких питань придбання товарів, робіт та послуг за процедурами публічних закупівель