Рахуємо строки з Уповноваженим органом

Наталія Чабан
720
19 Листопада 2020
Рахуємо строки з Уповноваженим органом
720
19 Листопада 2020

У  процесі проведення публічних закупівель доволі часто виникає проблема щодо обчислення строків при вчиненні тих чи інших дій, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон). З одного боку, враховуючи наявність глави 253   «Початок перебігу строку» Цивільного кодексу України (далі — ЦК України), така проблема має бути відсутня. Водночас ДП «Прозорро», як адміністратором ЕСЗ, технічно був встановлений дещо інший підхід в обчисленні строків. Щодо вирішення даної невідповідності існують різні погляди. Щоб остаточно з’ясувати, який підхід підлягає застосуванню і як нам необхідно обраховувати строки, звернемося до  роз’яснення Мінекономіки як уповноваженого органу у сфері державних закупівель.

Відповідно до частини 1 статті 11 Закону відповідальною за організацію та проведення процедури закупівлі / спрощеної закупівлі є уповноважена особа, яка визначається або призначається замовником одним із способів, встановлених Законом.

До того ж прикінцевими та перехідними положеннями Закону установлено, що до 1 січня 2022 року для організації та проведення процедур закупівель замовник має право визначити тендерний комітет (комітети).

Рішення уповноваженої особи та тендерного комітету оформлюються протоколом із зазначенням дати прийняття рішення.

Відповідно до статті 10 Закону замовник самостійно та безоплатно через авторизовані електронні майданчики оприлюднює в електронній системі закупівель у порядку, встановленому Уповноваженим органом та цим Законом, інформацію про закупівлю, зокрема:

...
Конкурентні процедури

Публікації, що стосуються будь-яких питань придбання товарів, робіт та послуг за процедурами публічних закупівель

  Приєднуйся до авторів
  load
  Реєстрація
  Вітаємо!
  Реєстрація пройшла успішно
  В особистий кабінет
  load
  Відновлення паролю
  Вітаємо!
  Реєстрація пройшла успішно
  Вітаємо!
  Тепер ви підписані на інформаційну розсилку Радника у сфері публічних закупівель