Добрий день, шановні підписники порталу «Радник у сфері публічних закупівель»! У цій статті ми розповімо про нову зручну електронну книгу «Колекція консультацій Мінекономіки з питань публічних закупівель», яка, безсумнівно, стане надійним помічником у вирішенні дискусійних питань закупівельної сфери.
Мета створення цієї е-книги — оперативне надання аргументованих відповідей на закупівельні питання в умовах мінливого публічного законодавства. Можливість швидкого отримання відповідей / інформації без зайвих витрат часу на пошук допоможе чітко зорієнтуватися у проблемі, побудувати схему захисту / формування скарги, скласти оптимальний план дій тощо.
Головною перевагою представленої «Колекції консультацій Мінекономіки з питань публічних закупівель» є включення до кожного матеріалу, окрім традиційного роз’яснення Уповноваженого органу, посилання на практику контролюючих та судових органів, а також позиції «Радника», яка не завжди збігається, а інколи є прямо протилежною до позиції Мінекономіки. Такий розширений розгляд спірних питань вітається закупівельною спільнотою, яка під час прийняття вагомих рішень потребує ще більше роз’яснень та додаткових уточнень.
Зручний інтерфейс користувача, систематизація за тематикою, можливість завантаження та друку в зручному форматі — лише незначні бонуси при користуванні.
Збірник складається з понад 70 статей і щотижня буде поповнюватись актуальними матеріалами. Задля полегшення пошуку інформація систематизована та згрупована за такими розділами:
- публікації про планування роботи уповноваженої особи;
- предмети закупівлі, на які не поширюється дія Закону, або трактування поняття «винятки»;
- Постанова № 1266 — на кого поширюється та як її виконати без наслідків;
- нюанси окремих предметів закупівлі, врахування яких суттєво підвищить шанси на успіх;
- основи складання тендерної документації та досвід відхилення тендерних пропозицій учасника;
- надання учаснику 24 годин на виправлення помилок;
- підпис у публічних закупівлях;
- найактуальніше про договір про закупівлю;
- поняття «новий предмет закупівлі»;
- переговорна процедура закупівлі та роз’яснення щодо її правомірного застосування;
- контроль у сфері публічних закупівель або «корисне з оскарження»;
- дещо про спірні моменти під час застосування вирішальних 20 % / звітування наприкінці року;
- різне.
Унікальність цієї книги полягає у тому, що:
- розгляду підлягають тільки найпоширеніші суперечливі питання закупівельної сфери;
- кожен матеріал присвячений конкретній вузькій проблематиці та містить відповідь на одне актуальне питання у сфері закупівель;
- надання різнобічних поглядів та / або позицій надає можливість розширити бачення з того чи іншого питання, залишаючи замовнику право на самостійний вибір під час прийняття вагомого рішення зі спірного питання;
- обсяг та структура е-книги надають можливість без втрати дорогоцінного часу на пошуки отримати відповіді на найактуальніші суперечливі з погляду законодавства питання;
- кожен матеріал містить посилання на корисні публікації порталу RADNUK.COM.UA відповідно до обраної тематики.
Оцінюючи актуальність та значення «Колекції консультацій Мінекономіки з питань публічних закупівель», слід зазначити, що невпинні зміни та вдосконалення закупівельної сфери ставлять нові виклики перед замовниками й учасниками публічних закупівель, і саме ця е-книга стане вашим надійним помічником.
І хоча роз’яснення Мінекономіки не є нормативно-правовими актами і мають суто інформаційний та рекомендаційний характер, проте навіть посилання на них під час оскарження / судових процесів лише посилюватиме позицію кожного учасника закупівельного процесу. Ось чому ця книга в епоху постійних змін має велику цінність та є своєрідною запорукою закупівельного успіху.