Перевозимо харчі. Чи потрібен санітарний паспорт на автомобіль?

Юлія Лісова
2548
11 Жовтня 2017
Перевозимо харчі. Чи потрібен санітарний паспорт на автомобіль?
2548
11 Жовтня 2017

Усе частіше до редакції нашого журналу надходять запитання стосовно видавання санітарних паспортів. Тож наші фахівці звернулися з офіційним листом до Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів (надалі — Держпродспоживслужба) щодо надання роз’яснення з приводу видавання санітарного паспорта на транспорт (цей документ засвідчує відповідність транспорту вимогам державних санітарно-епідеміологічних правил і нормативів, підтверджує умови його миття та дезінфекції і надає індивідуальним підприємцям і юридичним особам право на використання даного транспорту для перевезення харчових продуктів).

Нагадуємо, що відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 10 вересня 2014 року № 442 «Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади» було утворено Держпродспоживслужбу на базі Державної ветеринарної та фітосанітарної служби з приєднанням до служби, що утворилася, Державної інспекції з питань захисту прав споживачів і Державної санітарно-епідеміологічної служби.

Аналізуючи законодавство, яке регулює порядок видавання відповідних документів, та останні зміни, внесені до нормативно-правових актів, можна дійти висновку, що видавання санітарних паспортів на транспорт нині не передбачено. Це підтверджують статті 43 та 44 Закону України від 23.12.1997                                                № 771/97-ВР «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів», де встановлено гігієнічні вимоги до рухомих та/або тимчасових потужностей і транспортних засобів, згідно з якими оформлення санітарних паспортів не передбачено.

Своєю чергою редакція журналу для уточнення зазначеної інформації звернулась з листом до Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, текст даного звернення розміщено далі.

Державна служба України з питань безпечності
харчових продуктів та захисту споживачів
вих. № 586 від «05» квітня 2017 року

Редакція юридичного журналу “Радник в сфері державних закупівель” звертається до Вас, як уповноваженого органу відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 16.12.2015 №1092 «Про утворення територіальних органів Державної служби з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів» з приводу надання роз’яснення з наступних питаннь.

Статтями 43 та 44 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» встановлені гігієнічні вимоги до рухомих та/або тимчасових потужностей та транспортних засобів, згідно з якими оформлення санітарних паспортів не передбачено.

Згідно з нормами вищезазначеного Закону України відповідальність за виконання вимог законодавства про безпечність та окремі показники якості харчових продуктів на всіх стадіях їх виробництва та обігу покладено на операторів ринку.

Чи передбачено законодавством оформлення санітарних паспортів та чи здійснюють видачу санітарних паспортів територіальні управління Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.

Який вичерпний перелік документів необхідний для отримання санітарного паспорту, а також вимоги до документів, які повинен надати суб`єкт господарюванню та яким нормативним документом/наказом передбачено подання відповідного пакету документів.

Враховуючи наведе вище, звертаємось до Вас з проханням надати відповідь на зазначені питання, що подегшить роботу Замовників та учасників процедур закупівель.


Нижче наводимо повний текст листа Держпродспоживслужби, адресованого у відповідь на запит редакції журналу.

Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів
вих. № 602-121-12/121/2536 від 21.04.2017

Журнал «Радник в сфері державних закупівель»

Держпродспоживслужба розглянула Ваше звернення стосовно надання роз’яснення щодо видачі санітарних паспортів на автотранспорт та повідомляє.

Відносини між органами виконавчої влади, операторами ринку харчових продуктів та споживачами харчових продуктів та визначення порядку забезпечення безпечності та окремих показників якості харчових продуктів, що виробляються, перебувають в обігу, ввозяться (пересилаються) на митну територію України та/або вивозяться (пересилаються) з неї, регулюються Законом України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» (далі — Закон).

Статтями 43 та 44 Розділу VII «Загальні гігієнічні вимоги щодо поводження з харчовими продуктами» Закону встановлено гігієнічні вимоги до рухомих та/або тимчасових потужностей та транспортних засобів, згідно з якими оформлення санітарних паспортів на транспорт не передбачено.

Вимогами до обігу об’єктів санітарних заходів Закону (пункт 7 статті 37) визначено, що документом, який повинен супроводжувати об’єкти санітарних заходів в обігу, крім випадків, передбачених цим Законом, є товарно-транспортна накладна. Встановлення вимог щодо наявності додаткових документів, що повинні супроводжувати харчові продукти в обігу, здійснюється виключно шляхом внесення змін до цього Закону.

Перший заступник Голови    
Андрій Жук

З огляду на інформацію, наведену в листі Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, наразі видавання санітарних паспортів законодавством не передбачено. Тож, замовникам доцільно враховувати дану інформацію під час складання вимог тендерної документації.

Конкурентні процедури

Публікації, що стосуються будь-яких питань придбання товарів, робіт та послуг за процедурами публічних закупівель