Нові правила зазначення інформації про забезпечення у процедурах закупівель

Максим Коломієць
2044
22 Квітня 2021
Нові правила зазначення інформації про забезпечення у процедурах закупівель
2044
22 Квітня 2021

Досить часто замовники вимагають від постачальників надати забезпечення тендерної пропозиції або забезпечення виконання договору про закупівлю. Це документ, у якому банк або інша фінансова установа гарантує перерахування певної суми, зазначеної в умовах закупівлі, замовнику у гарантійному випадку, тобто у разі, коли постачальник не виконав взяті зобов’язання, пов’язані з поданням тендерної пропозиції або виконанням договору про закупівлю.

Відповідно до Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) інформація щодо вимог надати забезпечення тендерної пропозиції має відображатись у формі оголошення про проведення відкритих торгів та відкритих торгів з публікацією англійською мовою (відповідно до пункту 9 частини 2 статті 21 Закону). З 16 квітня поточного року в електронній системі закупівель реалізовані відповідні електронні поля для заповнення.

Далі розглянемо процес оприлюднення даної інформації на авторизованому електронному майданчику Zakupki.Prom зі сторони замовника.

В яких закупівлях реалізовані електронні поля щодо забезпечення?

Законом передбачено, що розмір, вид та умови надання забезпечення тендерних пропозицій зазначаються замовником в оголошенні про проведення рамкової угоди (пункт 8 частини 2 статті 15 Закону), відкритих торгів та відкритих торгів з публікацією англійською мовою (пункт 9 частини 2 статті 21 Закону), конкурентного діалогу (пункт 7 частини 1 статті 25 Закону), торгів з обмеженою участю (пункт 12 частини 1 статті 37 Закону).

Проте станом на квітень 2021 року електронні поля щодо зазначення розміру, виду та умов надання забезпечення тендерних пропозицій реалізовані у відкритих торгах та відкритих торгах з публікацією англійською мовою.

Також розмір та умови надання забезпечення пропозицій учасників зазначаються замовником в оголошенні про проведення спрощеної закупівлі на виконання пункту 11 частини 3 статті 14 Закону. Як зазначати інформацію про забезпечення у спрощеній закупівлі, читайте на порталі RADNUK.COM.UA у статті «Нові правила зазначення інформації про забезпечення у спрощеній закупівлі».

Крім цього, відповідно до пункту 12 частини 3 статті 14 Закону оголошення про проведення спрощеної закупівлі має містити розмір та умови надання забезпечення виконання договору про закупівлю, якщо замовник вимагає його надати. На виконання даної вимоги Закону і реалізоване відповідне електронне поле з назвою «Забезпечення виконання договору».

Варто зауважити, що зазначення інформації про забезпечення виконання договору про закупівлю в оголошенні про проведення рамкової угоди, відкритих торгів, відкритих торгів з публікацією англійською мовою, конкурентного діалогу, торгів з обмеженою участю не передбачено Законом, але реалізовано в електронній системі закупівель.

Як зазначати інформацію про забезпечення тендерної пропозиції в оголошенні про проведення відкритих торгів / відкритих торгів з публікацією англійською мовою?

Якщо замовник під час оголошення про проведення відкритих торгів / відкритих торгів з публікацією англійською мовою встановлює вимогу до учасника щодо надання забезпечення тендерної пропозиції, то і в самому оголошені про проведення відкритих торгів / відкритих торгів з публікацією англійською мовою потрібно поставити відповідну позначку в блоці «Інформація про закупівлю». Обираючи забезпечення тендерних пропозицій, також необхідно вказати його розмір. Важливо пам’ятати, що у грошовому еквіваленті він не може перевищувати 0,5 % від очікуваної вартості закупівлі робіт та 3 %, якщо це закупівля товарів чи послуг. Валюта зазначається автоматично, відповідно до валюти тендеру (Рис. 1).

Рис.1

Далі в блоці «Електронна тендерна документація» у списку вже наявних критеріїв з’являється новий «Вид та умови надання забезпечення тендерних пропозицій» (Рис. 2).

Рис.2

Замовнику потрібно відкрити критерій, натиснувши на нього, і заповнити обов’язкове поле «Опис вимоги». Тут замовник має вказати умови надання забезпечення, а саме: його вид, розмір, строк дії тощо (Рис. 3). Як зазначити вимогу в електронному полі, враховуючи наказ Мінекономіки від 14.12.2020 № 2628 «Про затвердження форми і Вимог до забезпечення тендерної пропозиції / пропозиції» (далі — Наказ № 2628), який зареєстрований в Міністерстві юстиції України 03.03.2021 за № 275/35897 та набрав чинності 19.03.2021, читайте на порталі RADNUK.COM.UA у статті «Затверджено форму і вимоги до забезпечення тендерної пропозиції / пропозиції».  

Рис.3

Інформація саме з цього поля відображатиметься у файлі «Оголошення про проведення відкритих торгів», який система формує автоматично після завершення оприлюднення відповідної інформації про закупівлі. Приклад на Рис. 4.

Рис.4

Звертаємо увагу! Радимо замовникам в оголошенні про проведення відкритих торгів / відкритих торгів з публікацією англійською мовою зазначати повну інформацію щодо розміру, виду та умов надання забезпечення тендерних пропозицій, а не посилання на тендерну документацію.

Після цього, за бажанням, є можливість додати спосіб підтвердження. Для цього потрібно натиснути на однойменну кнопку та заповнити три поля. Перші два з них — необов’язкові. А от у третьому полі «Форма подачі підтвердження» потрібно вибрати з випадаючого списку пункт «Документ» (Рис. 5).

Рис.5

Як відображається інформація про забезпечення тендерної пропозиції учаснику?

Після оприлюднення оголошення про проведення відкритих торгів / відкритих торгів з публікацією англійською мовою, тендерної документації та проєкту договору про закупівлю інформація про розмір, вид та умови надання забезпечення тендерних пропозицій учасників відображатиметься так (Рис. 6, 7).

Рис.6
Рис.7

Щодо зазначення інформації про забезпечення виконання договору про закупівлю

Як ми зазначили на початку статті, інформація про забезпечення виконання договору про закупівлю в оголошенні про проведення відкритих торгів та / або відкритих торгів з публікацією англійською мовою не передбачена Законом, але реалізована в електронній системі закупівель. Проте, зважаючи на те, що дане електронне поле створене у розділі «Електронна тендерна документація», можемо вважати, що такий технічний функціонал розроблений на виконання пункту 16 частини 2 статті 22 Закону, а саме: у тендерній документації зазначаються розмір, вид, строк та умови надання, повернення та неповернення забезпечення виконання договору про закупівлю, якщо замовник вимагає таке забезпечення надати.

А тому радимо замовникам заповнювати електронне поле «забезпечення виконання договору», якщо забезпечення виконання договору про закупівлю передбачено вимогами тендерної документації. Отже, замовник має зазначити інформацію про розмір, вид, строк та умови надання, повернення та неповернення забезпечення виконання договору про закупівлю в оголошенні про проведення відкритих торгів та / або відкритих торгів з публікацією англійською мовою. Розглянемо, як це зробити в електронній системі закупівель.

Зазначаючи вимогу щодо надання забезпечення виконання договору про закупівлю в оголошенні про проведення відкритих торгів та / або відкритих торгів з публікацією англійською мовою, замовник має відмітити «Присутнє забезпечення» (Рис. 8).

Рис.8

Далі у розділі «Електронна тендерна документація» необхідно обрати «Забезпечення виконання договору» (Рис. 9).

Рис.9

Далі необхідно заповнити поле «Опис вимоги», приклад зазначення інформації наведений на Рис. 10.

Більше про забезпечення виконання договору про закупівлю читайте на порталі RADNUK.COM.UA у статтях «Забезпечення виконання договору про закупівлю» та «Усе, що треба знати про (не)повернення забезпечення виконання договору про закупівлю».

Рис.10

Також, за бажанням, є можливість додати спосіб підтвердження. Для цього потрібно натиснути на однойменну кнопку та заповнити три поля. Перші два з них — необов’язкові. А от у третьому полі «Форма подачі підтвердження» потрібно вибрати з випадаючого списку пункт «Документ» (Рис. 11).

Рис.11

Як відображається інформація про забезпечення виконання договору про закупівлю учаснику?

Після оприлюднення оголошення про проведення відкритих торгів / відкритих торгів з публікацією англійською мовою, тендерної документації та проєкту договору про закупівлю інформація про забезпечення виконання договору про закупівлю відображатиметься так (Рис. 12, 13).

Рис.12
Рис.13

Отже, сьогодні ми наочно побачили процес оприлюднення інформації про забезпечення тендерної пропозиції та інформації про забезпечення виконання договору про закупівлю зі сторони замовника.


Додатково пропонуємо переглянути вебінар на тему: Встановлюємо вимогу щодо забезпечення тендерної пропозиції / пропозиції правильно!


Якщо ця стаття була для вас корисною, долучайтесь до обговорення усіх можливих закупівельних питань до телеграм-каналу «ПоРадник у сфері публічних закупівель» Група для обговорення!

Конкурентні процедури

Публікації, що стосуються будь-яких питань придбання товарів, робіт та послуг за процедурами публічних закупівель

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО