Нотатки закупівельника: закуповуємо паливо з рекомендаціями

Ганна Довгая
1659
28 Травня 2021
Нотатки закупівельника: закуповуємо паливо з рекомендаціями
1659
28 Травня 2021

Для безперебійного забезпечення паливно-мастильними матеріалами вашого підприємства / організації / установи, варто згадати або ж занотувати таке:

  1. встановлення вимоги щодо власних та / або орендованих АЗС та наявності ліцензії на роздрібну торгівлю пальним є дискримінаційним стосовно учасників. Це підтверджується позицією АМКУ в рішенні  № 9250-р/пк-пз від 27.04.2021, оголошення № UA-2021-03-25-004527-c. Бажаєте детальніше? Читайте тут: Чи є дискримінаційною вимога щодо власних / орендованих АЗС та наявності ліцензії?
  2. бувають ситуації, коли постачальником було надано талони на заправку бензину, але замовник не має можливості їх використати, оскільки в АЗС виникли певні труднощі з власником талонів та постачальником (оскільки постачальник не є власником талонів). Зазвичай замовниками у такому випадку планується ведення претензійно-позовної роботи. При цьому строки оприлюднення звіту про виконання договору про закупівлю згідно з законодавством передбачають його оприлюднення протягом 20 робочих днів з дня закінчення строку дії договору про закупівлю або його виконання сторонами, або його розірвання.

    Отже, претензійно-позовна робота зупиняє перебіг строків згідно з Законом України «Про публічні закупівлі»Ведеться претензійна робота. Оприлюднюємо звіт про виконання договору про закупівлю чи ні?
  3. на офіційному вебсайті Мінекономіки щомісяця до 3, 13 і 23 числа оприлюднюється інформація про середню вартість 1 літра дизельного палива та бензинів автомобільних. Більше про нововведення: Інформація про середню вартість 1 літра дизельного палива та бензинів автомобільних.

У разі якщо ви зобов’язані обґрунтовувати технічні та якісні характеристики предмета закупівлі палива, розмір його бюджетного призначення та очікувану вартість предмета закупівлі, вам знадобиться приклад обґрунтування технічних, якісних характеристик, очікуваної вартості закупівлі палива. Користуйтесь!

Щоб уміло прописати інформацію про технічні, якісні та інші характеристики предмета закупівлі та встановлювати вимоги щодо підтвердження відповідних характеристик і при цьому враховувати специфіку предмета закупівлі, знайомтесь із прикладом технічної специфікації (Паливо).

Ще більше прикладів та зразків розміщено на порталі RADNUK.COM.UA в розділі «Зразки документів» — «Зразки документів замовникам».

Долучайтесь для обговорення всіх можливих закупівельних питань до телеграм-каналу «ПоРадник у сфері публічних закупівель» Група для обговорення!

Конкурентні процедури

Публікації, що стосуються будь-яких питань придбання товарів, робіт та послуг за процедурами публічних закупівель

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО